Aura w nieodległych czasach będzie zmienna i stanowiąca zagrożenie. Do naszego kraju wkroczył od południowego zachodu front wywołany przez cyklon Peggy.

To znamionuje gwałtowne pogorszenie pogody. Najprawdopodobniej do końca weekendu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje gwałtowne burze i ulewy, oraz niebezpieczne gradobicia i wichury.

Od południowej części nad nasz kraj napływa strefa dynamicznego frontu związanego z wystąpieniem cyklonu Peggy, który zbliżył się znad Wysp Brytyjskich. Synoptycy ostrzegają, że nieuniknione jest gwałtowne załamanie pogody i pogorszenie się warunków atmosferycznych.

Pilne alerty IMGW

"Burze rozwijać się będą na południu i zachodzie Polski. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe, wilgotne oraz niestabilne powietrze polarne morskie. W czasie burz głównym zagrożeniem będą silne opady deszczu, których suma może lokalnie wynosić około 20-35 mm" - uprzedza Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Intensywne burze z nawałnicami, natężonymi podmuchami wiatru z prędkością do 80 km/h, a miejscami także z gradem, wystąpić mają na zachodzie i w południowej części Polski. Alerty IMGW obejmować mogą obszarów sześciu województw:

  • zachodniopomorskiego (powiaty południowo-zachodnie),
  • lubuskiego,
  • wielkopolskiego (powiaty południowo-zachodnie),
  • dolnośląskiego,
  • opolskiego,
  • śląskiego (zachodnie powiaty).

Na wystąpienie nawałnic winni być przygotowani również obywatele innych powiatów województwa śląskiego oraz Małopolski i Podkarpacia. - W czwartek jedynie północno-wschodni obszar kraju nie jest objęty alertami związanymi z nawałnicami i gradobiciem, według synoptyk IMGW Doroty Pacochy. Temperatura wynieść ma od 18 stopni Celsjusza w obszarze Suwalszczyzny, około 23 w centralnej części Polski, do 26 stopni na południowym zachodzie.

Portal "Życie News" pisał również: KSIĘŻNICZKA CHARLOTTE WŁAŚNIE SKOŃCZYŁA 7 LAT! WILLIAM I KATE W WYJĄTKOWY SPOSÓB UCZCILI JUBILEUSZ SWOJEJ CÓRECZKI. DO SIECI TRAFIŁO NOWE ZDJĘCIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TERESA LIPOWSKA MOŻE BYĆ NIEZWYKLE DUMNA Z UKOCHANEGO SYNA. AKTORKA ZNANA Z ROLI SENIORKI RODU MOSTOWIAKÓW MOŻE POLEGAĆ NA SWOIM JEDYNAKU MARCINIE