Przekazał Maryi zacną wiadomość, dając jej do zrozumienia, że ​​wybrana została do błogosławieństwa stania się Świętą Matką Jezusa.

Archanioł Gabriel - jeden z najbardziej zapracowanych Aniołów

Jakkolwiek, Archanioł Gabriel jest kimś wiele więcej, występując w różnych przekazach piśmienniczych jako Boży Posłaniec lub Przewodnik. Dzięki Zwiastowaniu Maryjnemu, Archanioł Gabriel uważany jest za posłańca wieści o nowych początkach, wielkich zmianach jak ciąża lub adopcja.

Archanioł Gabriel jest także charakteryzowany jako wspierający proroków w uzyskiwaniu jasności ich wizji lub ich darów. Ze względu na jego umiejętność przekazywania komunikatów, klarowności i asysty w realizowaniu przełomów, jest także uważany za olbrzymie boskie wsparcie w manifestowaniu i osiąganiu rozwiązań w ważnych sprawach.

Znaki obecności Archanioła Gabriela

Jednym z symboli Archanioła Gabriela jest biały kolor anioła, reprezentujący jedność, uczciwość, czystość i pokój.

Białe światło ma tendencję do kojarzenia się z samym Bogiem lub „źródłem” i wielu uważa, że ​​ukazuje ono dostępne źródło łączności z aniołami. Innym potężnym anielskim znakiem tego archanioła jest opaska na oku i trzy lilie, które symbolizują jego boską rolę posłańca.

Zamiast białego światła, możemy we śnie, podczas modlitwy lub medytacji ujrzeć także miedziano-złote światło, które także oznacza wsparcie Archanioła Gabriela w podejmowaniu trudnych zadań. Dodaje on energii do działania i podrzuca inspiracje.

Czując energię, czyli chłód, ciepło mrowienie, czy pulsowanie w obszarze czakry serca lub czakry korony, może to także oznaczać komunikację z Archaniołem Gabrielem.

O tym się mówi: Znaczące wyróżnienie dla Danuty Wałęsy. Czym sobie zasłużyła pierwsza dama

Zerknij: Piotr Kraśko niewygodny dla telewizji. Czy ma jeszcze szansę na powrót na antenę