Jak przypomina portal "Gazeta", okres wakacyjny jest najchętniej wybierany przez pary młode na zorganizowanie ślubu i wesela. W trakcie wesel goście popełniają sporo gaf. Warto wiedzieć, czego unikać, żeby uniknąć weselnej wpadki.

O tym goście weselni powinni pamiętać

Dr Irena Kamińska-Radomska, która jest specjalistką do spraw protokołu i etykiety biznesu, a także wystąpień publicznych, zdradziła, jakie błędy najczęściej popełniamy na weselach. Wielu z nas zapomina, że goście również mają swoje obowiązki. Jednym z podstawowych jest stosowanie się do wytycznych zawartych w zaproszeniu.

Ważne znaczenie ma również kolorystyka stroju, w jakim zamierzamy pojawić się na weselu. Nie powinniśmy pojawiać się na weselu w bieli, bo jest to kolor zarezerwowany dla Panny Młodej. Nie należy ubierać się nazbyt strojnie, żeby nie przyćmić swoją kreacją najważniejszych tego dnia osób.

Specjalistka wskazuje, że po godzinie 18 należy zmienić stroje w jasnej kolorystyce, na te w odcieniach ciemniejszych. Po tej godzinie można sobie zdaniem Kamińskiej-Radomskiej pozwolić na stroje wykonane z błyszczących materiałów. Biżuteria też może być znacznie zdobniejsza. Wcześniej należy wybierać tkaniny matowe, a biżuterię ograniczyć do prostej i gładkiej.

Wesele/YouTube @RecTimeStudio
Wesele/YouTube @RecTimeStudio
Wesele/YouTube @RecTimeStudio

Prezenty i koperta

Ta zasada nie dotyczy tylko i wyłącznie pań. Mężczyźni, którzy na wesele przyjdą w szarym garniturze, po zmroku powinni go zmienić na ciemny. Ekspertka dodała, że prezenty powinny trafić do młodych przed ślubem. Rodzina panny młodej powinna wysłać je do niej, a pana młodego do niego. To ułatwi ich odesłanie w razie odwołania wydarzenia.

Do koperty powinniśmy włożyć równowartość tzw. talerzyka. Jeśli z jakiś powodów nie możemy dać takiej kwoty, niezbędne jest podpisanie koperty - przekonuje dr Irena Kamińska-Radomska.

Irena Kamińska-Radomska/YouTube @Jastrząb Post
Irena Kamińska-Radomska/YouTube @Jastrząb Post
Irena Kamińska-Radomska/YouTube @Jastrząb Post

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Zaginięcie kolejnej nastolatki. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach 15-letniej Nikoli

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ten test pozwoli Ci dowiedzieć się, jak silna jest Twoja energia. Warto wiedzieć, aby się udoskonalić

O tym się mówi: Dominika Gwit podzieliła się z fanami radosną nowiną. "Czekaliśmy na to od wielu lat". Wielbiciele aktorki przesyłają gratulacje