Naostrz swoje nożyczki

Co możesz poczynić z tymi czystymi kawałkami pozostałości folii, które walają się wokół? Użyj ich, aby wyostrzyć swoje tępe nożyczki! W razie potrzeby wygładź kawałki, a następnie złóż paski na kilka warstw i zacznij ciąć. Siedem lub osiem podań powinno wystarczyć. Całkiem proste, co?

Przyspiesz prasowanie

Podczas prasowania odzieży duża część ciepła żelazka jest wysysana przez samą deskę, co wymaga wykonania kilku ruchów żelazkiem w celu usunięcia zagnieceń. Aby przyspieszyć działanie, umieść kawałek folii aluminiowej pod pokrowcem na deskę do prasowania.

Twórz formy do ciasta o specjalnym kształcie

Zrób tort urodzinowy z pluszowym misiem, walentynkowy tort w kształcie serca, tort na choinkę lub tort o dowolnym kształcie, którego może wymagać okazja. Wystarczy uformować podwójną grubość wytrzymałej folii aluminiowej w pożądany kształt wewnątrz dużej formy do ciasta.

Wypoleruj swoje srebro

Czy twoje sztućce wyglądają obecnie trochę nudno? Wypróbuj wymianę jonową, reakcję molekularną, w której aluminium działa jak katalizator. Wystarczy wyłożyć rondelek folią aluminiową, napełnić zimną wodą i dodać dwie łyżeczki soli. Wrzuć zmatowiałe sztućce do roztworu, pozostaw na dwie do trzech minut, a następnie spłucz i wysusz.

Wyeliminuj elektryzowanie się ubrań po praniu

Wrzuć kulkę z folii aluminiowej do bębna pralni, zanim włączysz odpowiedni program prania. Ubrania po wyjęciu nie będą elektryzować się i nie będą do nich przyciągane paproszki, niteczki, ani sierść!

Jak informował portal "Życie": POTĘŻNA WPADKA MAGDY GESSLER MOGŁA ZAKOŃCZYĆ SIĘ WIELKĄ KOMPROMITACJĄ I TO NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ! CO ZROBIŁA GWIAZDA TVN? URATOWAŁ JĄ KELNER

Zerknij też tutaj, aby nic ważnego Ci nie umknęło: PO SWOIM BOHATERSKIM CZYNIE PEWIEN POLAK JEST PILNIE POSZUKIWANY. POSZKODOWANA KOBIETA CHCE PODZIĘKOWAĆ SWOJEMU WYBAWCY. INTERNAUCI URUCHOMILI AKCJĘ