Morze Bałtyckie to pokaźny i niemal całkowicie zablokowany region morski, umieszczony daleko na zimnej północy.

Jest to słonawe morze ze słoną i słodką wodą. Wyłączne połączenie z oceanem prowadzi przez cieśniny duńskie do Morza Północnego. Ponadto Morze Bałtyckie jest otoczone ogromnym obszarem zlewni czterokrotnie większym od samego morza, gdzie praktycznie cała działalność człowieka na lądzie ma wpływ na środowisko morskie.

Morze jest tak piękne, jak niebezpieczne. Podano listę zamkniętych kąpielisk

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jagoda Neumann (@ja_go_d_a)

Nad Morzem Bałtyckim znajduje się dziewięć krajów. Pięć dodatkowych krajów znajduje się częściowo w obszarze zlewni.

Nie jest tajemnicą, że pogoda nad polskim morzem może zaskoczyć pochmurną i chłodną aurą turystów, którzy skazani są na kaprysy polskiego klimatu.

Koneserzy nadbałtyckich plaż z pewnością szykują się już do zajmowania najlepszych miejscówek i leżaków, o których krążą już legendy.

Podczas przebywania nad morzem musimy pamiętać o bardzo ważnych zasadach bezpiecznego zachowania się na plaży, oraz poznać znaczenie oznakowań i ostrzeżeń, jakie ratownicy umieszczają w uzasadnionych miejscach.

Gdy któraś z plaż jest oznaczona jako zamknięta, w żadnym razie nie wolno nam jest wejść na jej teren i wchodzić do wody, gdyż może nam grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Jak donosi Wirtualna Polska, podano już listę zamkniętych kąpielisk nad Bałtykiem. Jest to kąpielisko Malta znajdujące się w Poznaniu, jezioro Wysoka w Kamieniu, Moczydło w Nieliszu, Pilica Polska, oraz kąpielisko w Strykowie.

Jak informował portal "Życie News": AGNIESZKA RADWAŃSKA WPADŁA NA NIESTANDARDOWY POMYSŁ WOBEC IGI ŚWIĄTEK. SZYKUJE SIĘ POJEDYNEK RAMIĘ W RAMIĘ. DLA MŁODEJ TENISISTKI TO WIELKA SZANSA

Przypomnij sobie: EDYTA GÓRNIAK PODJĘŁA ZDUMIEWAJĄCĄ DECYZJĘ O ZAWODOWEJ DRODZE. DIWA POSTANOWIŁA NIE BRAĆ UDZIAŁU W THE VOICE OF POLAND. CZY POWÓD TO INNA WOKALISTKA