Jak podaje portal "O2", pelargonie od lat cieszą się ogromną popularnością. Zobaczyć można je na wielu balkonach. Wielu wybiera je nie tylko ze względu na piękny wygląd, ale także dlatego, że są dość proste w uprawie. Aby zachwycały cały sezon. wystarczy pamiętać o dwóch prostych zasadach. Jakich?

Pelargonie królują na balkonach

Pelargonie cieszą się dużą popularnością wśród osób posiadających balkony. Mają nie tylko piękne kwiaty, ale bardzo długo kwitną i są stosunkowo łatwe w uprawie. Wystarczy dostosowanie się do dwóch prostych zasad, aby cieszyć oko tymi wyjątkowymi roślinami.

Pelargonie uwielbiają słońce, co nie może dziwić zważywszy na fakt, że przywędrowały do nas z Afryki. Warto więc zadbać dla nich o stanowisko słoneczne. Można zasadzić je także w półcieniu, choć to może odbić się w słabszym ich kwitnięciu. Pelargonie niespecjalnie lubią chłód, dlatego świetnie poradzą sobie na dobrze nasłonecznionych miejscach.

Pelargonia/YouTube @ogród na co dzień
Pelargonia/YouTube @ogród na co dzień
Pelargonia/YouTube @ogród na co dzień

Warto zadbać o to, aby nasze pelargonie miały wystarczająco dużo miejsca. Wsadzając je do donicy, należy im zapewnić odpowiedni odstęp od siebie, wynoszący ok. 20 cm.

Nawożenie i podlewanie

Aby pelargonie obficie kwitły koniecznie należy pamiętać o ich podlewaniu i nawożeniu. W upalne dni, należy nawadniać rośliny dwukrotnie - we wczesnych godzinach rannych i wieczorem. Oczywiście jeśli zdarzy nam się przeoczyć podlewanie, roślina da sobie radę, bo ma pewien zapas wody w liściach. Susza nie może jednak trwać zbyt długo.

Warto usuwać suche kwiaty i pozostałe części rośliny. Dzięki temu uda nam się wydłużyć okres kwitnienia. Wtedy będziemy mogli spodziewać się kwiatów aż do wystąpienia pierwszych przymrozków.

Pelargonia/YouTube @ogród na co dzień
Pelargonia/YouTube @ogród na co dzień
Pelargonia/YouTube @ogród na co dzień

Wy też wybraliście pelargonie?

To też może cię zainteresować: Na jaw wyszła wysokość majątku Adama Małysza. Czy były skoczek nie musi się martwić o przyszłość

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 57-letnia kobieta po wizycie u stylisty nie poznała własnego odbicia. Trudno uwierzyć, To ta sama osoba

O tym się mówi: Na jaw wyszła wysokość majątku Adama Małysza. Czy były skoczek nie musi się martwić o przyszłość