Od dłuższego już czasu w mediach pojawiają się informacje na temat rosnącej wartości przedmiotów pochodzących z czasów PRL. Począwszy na kryształowy bibelotach, przez meble i sprzęty, po pieniądze będące wówczas w obiegu.

Ile może być wart banknot z PRL?

Te ostatnie wciąż mogą znajdować się gdzieś szufladzie ze szparagami pod tytułem "przyda się". Warto tam sięgnąć i sprawdzić, czy nie jesteśmy w posiadaniu Monet lub banknotów, które dzisiaj w oczach kolekcjonerów i na aukcjach osiągają niebotyczne ceny. Gdy banknot z czasów PRL w pełni szereg bardzo ważnych warunków, może być wart tysiące złotych.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Łukasz Bartz (@bartzlukasz)

Ważny jest nominał, rocznik danego egzemplarza, jego nakład, czyli ilość sztuk rozpowszechnionych, a co najbardziej istotne, stan techniczny banknotu. Każdy kolekcjoner tego typu przedmiotów zgodzi się z tezą, że im rzadszy egzemplarz i bardziej unikatowy, ten więcej może być wart.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Rosario Pavone (@rosario89ct)

Dlatego też jednym z najcenniejszych banknotów są te, które zawierają jakiś błąd – na przykład w druku, czy nietypowe i mało spotykany numer seryjny.

Dobrym przykładem zysku, jaki możemy mieć z banknotu 50 zł z 1984 roku, jest kwota od 100 zł wzwyż. Za dobrze zachowany egzemplarz możemy uzyskać nawet 1000 zł.

Portal "Życie News" pisał również: UCZESTNIK „SANATORIUM MIŁOŚCI” POKAZAŁ W „PYTANIU NA ŚNIADANIE”, JAK WYGLĄDAJĄ WNĘTRZA JEGO DOMU. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, JAK PIĘKNIE MIESZKA PIOTR HUBERT

Jak informował portal "Życie News": PROSTY I NIEZWYKLE SKUTECZNY SPOSÓB NA WYJĄTKOWO UPORCZYWE SZKODNIKI W OGRODZIE. SEKRET DOŚWIADCZONYCH OGRODNIKÓW UJAWNIONY. JAK SIĘ POZBYĆ NORNIC