Od setek lat badacze starają się dowieść tego, że istnieje coś, co dla buddyzmu jest elementem konstytutywnym, czyli koło reinkarnacji. O tym, że dusza istnieje i zostało to już nawet udowodnione naukowo, a nasze życie nie kończy się wraz ze śmiercią ciała wiemy już od dawna. Reinkarnacja zawsze budziła wielkie zainteresowanie milionów ludzi na świecie, a przy tym spore kontrowersje, szczególnie wśród wiernych monoteistycznych religii.

Badania nad reinkarnacją trwają od dawna, a wśród nas jest wielu, którzy pamiętają swoje poprzednie wcielenia i nie są to wcale tak rzadkie przypadki jak mogłoby się wydawać. Szczególnie często mówią o tym dzieci, co niejednokrotnie traktowane jest jako fantazje. Okazuje się jednak, że w obecnym życiu posiadamy pamiątki „biologiczne” po poprzednich inkarnacjach.

Czy reinkarnacja naprawdę istnieje? Wielu z nas posiada znaki na życie w poprzednich wcieleniach, a nie zdaje sobie z tego sprawy. O co chodzi?

Na ten temat badania prowadzi m.in. psychiatra z Kanady dr Ian P. Stevenson. Ekspert przeprowadzał analizy wielu przypadków dzieci pamiętających rzekomo swoje poprzednie życie. Lekarz odkrył absolutnie porywającą rzecz - wiele z nich posiadało fizyczne znamiona, blizny na ciele, łączące je ze śmiercią w poprzednim wcieleniu.

Przykładem był chłopiec urodzony w Birmie w 1972 roku, który od początku swojego życia przekonywał rodziców, iż był poprzednim japońskim żołnierzem i gdy uciekał z Rangun podciął sobie gardło i miejskim zoo. Dziecko urodziło się z bardzo charakterystycznym znamieniem na szyi, przypominającym właśnie bliznę po cięciu. To nie był jednak jedyny przypadek.

Co można uznać za oznaki poprzednich wcieleń? Zdaniem badaczy są to nawracające sny, dziwne niełączące się w obecnym życiu z niczym wspomnienia, a także deja vu i niezwykle mocno rozwinięta intuicja.

Reinkarnacja/YT @Thoughty2

Portal "Życie News" pisał również: UCZESTNIK „SANATORIUM MIŁOŚCI” POKAZAŁ W „PYTANIU NA ŚNIADANIE”, JAK WYGLĄDAJĄ WNĘTRZA JEGO DOMU. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, JAK PIĘKNIE MIESZKA PIOTR HUBERT

Jak informował portal "Życie News": PROSTY I NIEZWYKLE SKUTECZNY SPOSÓB NA WYJĄTKOWO UPORCZYWE SZKODNIKI W OGRODZIE. SEKRET DOŚWIADCZONYCH OGRODNIKÓW UJAWNIONY. JAK SIĘ POZBYĆ NORNIC

Przypomnij sobie: MARTA KACZYŃSKA OBCHODZI 42. URODZINY! ŻYCIE UCZUCIOWE PRAWNICZKI I CÓRKI PARY PREZYDENCKIEJ BYŁO BOGATE. BRATANICA SZEFA PIS MA ZA SOBĄ DWA ROZWODY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BRYTYJCZYCY SZYKUJĄ SIĘ NA NAJGORSZY SCENARIUSZ PROBLEMÓW Z ROSJĄ. DOWÓDCA WOJSK NIE MA ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI. TO NOWA ERA ŚWIATOWYCH KONFLIKTÓW