Chcesz wziąć udział w bankiecie, weselu, formalnym lub półformalnym wydarzeniu? Sukienka koktajlowa jest być może tym, czego potrzebujesz.

Po 50. już jest za późno na sukienki? Bzdura! Wystarczy, że będziesz pamiętać o zasłonięciu "góry", gdy uchylasz rąbka tajemnicy "dołem" i odwrotnie

Sukienki koktajlowe to sukienki gustowne, ale niezbyt ekstrawaganckie. Są one także niekiedy nazywane sukienkami herbacianymi lub sukienkami imprezowymi.

Na ogół sukienka koktajlowa sięga wysokości kolan lub do połowy łydki. Dysponowanie sukienką koktajlową, która sprawi, że poczujesz się wspaniale, jest koniecznością w każdym wieku i winno być fundamentem Twojej garderoby po pięćdziesiątce – zawsze bądź gotowa na zaproszenia na przyjęcia.

Gdy ustaliłaś już swój kształt ciała, jesteś w stanie uprościć opcje sukienek koktajlowych. Każda kobieta powinna mieć klasyczną małą czarną sukienkę. To podwalina we wszystkich szafach i może być wybawieniem w ostatniej chwili.

Czarne sukienki są stylowe i emanują subtelnością i klasą. Mała czarna sukienka może mieć różne kształty – od linii A po dopasowaną sylwetkę.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Markéta J. (@marketaperla1)

W kombinacji z doskonałymi butami i dodatkami mała czarna sukienka będzie dobrze wyglądać na każdym typie sylwetki. Ważne, aby nie była zbyt prześwitująca, zbyt krótka, zbyt odsłaniająca dekolt, zbyt ciasna, jednak powyższe "zbyt" dotyczą eleganckich pań w każdym wieku.

O tym się mówi: Ukraiński wywiad zapewnił, że Władimir Putin cierpi na kilka „poważnych” chorób. Zdradził, kiedy prezydent zakończy żywot

Zerknij: Wojciech Glanc przedstawił najnowszą przepowiednię o Polsce i uchodźcach. Ostrzega nas przed najgorszym