Wszystko wskazuje na to, że konieczność przedstawienia oświadczeń majątkowych ciążąca na wielu osobach istniejących w przestrzeni publicznej zaspokaja ogromną ciekawość wielu Polaków odnośnie majątków polityków i ich najbliższych.

Tato prezydenta wyjawił wielkość swojego majątku

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @polish_autographs_

Obecnie na tapet Wirtualnej Polski trafiło oświadczenie majątkowe byłego członka rady nadzorczej Centrum Badań rozwoju, przewodniczącego Małopolskiego sejmiku i jednocześnie ojca Andrzeja Dudy, Jana Dudy. Jak można zobaczyć oświadczeniu majątkowym profesora Jana Dudy z zeszłego roku, lokata bankowa wynosiła nieco powyżej 100 zł, oraz 785 zł znajdowało się na koncie w banku. Media podają także, że Jan Duda jest właścicielem polisy na życie opiewającą ubezpieczenie na 32,8 zł.

Podczas analizy majątku ojca prezydenta reelekta, media ustaliły również, że oszczędności polityka w porównaniu z rokiem 2020 widocznie zmalały, gdyż wynosiły wtedy 44,8 1000 zł na rachunkach bankowych Pekao SA.

Profesor Jan Duda zawarł w swoim oświadczeniu majątkowym także informacje dotyczące posiadania nieruchomości w postaci domu, którego powierzchnia wynosi 115 metrów kwadratowych, które jest warte 340 000 zł.

Polityk jest współwłaścicielem tej nieruchomości. Następnie ojciec prezydenta razem z małżonką Jadwigą posiadają mieszkanie Prawie 49-metrowe, warte 410 000 zł. Jako wykładowca krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej zarobił zeszłego roku 74,5 tysiąca zł, a w przypadku świadczenia emerytalnego, pan Duda senior zgarnął 93,9 tysięcy zł. Służbowa delegacja to 508,6 złotego, a wszystko jest równe 212 000 złotych łącznie, dochodów za rok 2021.

O tym się mówi: Mikołaj Roznerski opublikował zdjęcie z przyjaciółką. Kim jest ta dama w ramionach aktora

Zerknij: Mrówki nie są mile widziane w naszym ogrodzie. Jak skutecznie pozbyć się tych owadów