W ocenie dowódcy ukraińskiego wywiadu prezydent Rosji Władimir Putin zmaga się z wieloma „poważnymi” chorobami i przed nim pozostały dwa lata życia.

Generał dywizji Kyrylo Budanov stwierdził, że wywiadowcy z Kijowa, którzy przemknęli na Kreml, wysnuwali tezy oparte na „ludzkiej inteligencji”. „Putin nie ma przed sobą długiego życia” – zakomunikował Budanow mediom.

Czy Władimir Putin niedługo zniknie z pola widzenia świata?

Faktycznie, 69-letni Putin jest w zaawansowanym wieku w kraju, w którym średnia długość życia mężczyzn równa się 68 lat. Zdrowie rosyjskiego prezydenta jest od miesięcy obiektem burzliwych rozważań, a nasiliło się to jeszcze po tym, jak w trakcie spotkania z ministrem obrony Siergiejem Szojgu sfotografowano go wspierającego się o stół.

Wcześniej w tym miesiącu w czasie przemowy w Moskwie nogi prezydenta ugięły się w kolanach. Prezydent był na uroczystości wręczenia nagród na Kremlu, gdy w pewnym momencie wydawał się zaniepokojony.

Putin chwiał się w przód i w tył przed przemówieniem, kiedy rosyjski filmowiec Nikita Michałkow otrzymał nagrodę. To samo zdarzyło się w trakcie prawosławnej mszy wielkanocnej, kiedy prezydent Rosji był widziany niespokojny i z zagubionym spojrzeniem.

Ponadto kanał Służby Wywiadu Zagranicznego (SVR) na Telegramie, którym prawdopodobnie zarządza ktoś z Kremla, zagwarantował, że przed dwoma tygodniami Putin potrzebował „pilnej pomocy medycznej” po „gwałtownej chorobie”. Według SVR medycy zakazali prezydentowi Rosji „przedłużania” publicznych wystąpień.

Zerknij: Znana wróżka ostrzega wszystkich. Aida Kosojan-Przybysz powiedziała wprost. O co chodzi

O tym pisaliśmy ostatnio: Dobra wiadomość dla Polaków. Wielu może skorzystać z dodatkowych pieniędzy. Kto może liczyć na wypłatę dodatkowych środków