Jest idealny letni dzień, a Ty siedzisz na zewnątrz z rodziną, grillując coś pysznego na obiad. Właśnie wtedy to słyszysz, groźne brzęczenie tuż nad twoim ramieniem. Osy przybyły i nie odchodzą. Wdzierają się do domu, rujnując idealne popołudnie.

Jak usunąć gniazdo os i czy będą chciały wrócić w to samo miejsce?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @hutowka

Zazwyczaj nie. Gdy gniazdo zniknie, osy zwykle znajdują nowe miejsce, które mogą nazwać domem. Teraz nic nie powstrzymuje ich przed powrotem i odbudową w tym samym miejscu lub w jego pobliżu, ale usunięcie gniazda os pomoże wyeliminować wszelkie zagrożenia ze strony os i, miejmy nadzieję, zachęci je do przeniesienia się w inne miejsce.

Podczas gdy niektóre gatunki os są bardzo agresywne, inne są bardziej posłuszne. Niektóre gatunki, takie jak mazaki błotne, zabijają i zjadają inne gatunki szkodników, takie jak pająki. Ponieważ pomagają ograniczać populacje szkodników, ludzie zwykle mogą współistnieć z mazakami błotnymi (o ile znajdują się w ustronnym miejscu, gdzie ludzie i zwierzęta nie będą im przeszkadzać). Ponieważ osy zachowują się tak różnie, musisz określić, jakie masz osy, zanim zaczniesz się z nimi obchodzić.

Jeśli zobaczysz aktywne gniazdo os na balkonie, dachu domu lub posiadłości i masz pewność, że sobie poradzisz, spryskaj je zakupionym w sklepie sprayem do gniazd os. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy nosić odzież ochronną i spryskiwać gniazdo późnym wieczorem, kiedy osy są uśpione, a robotnice i królowa są obecne. Kup spray na osy z dyszą, która pozwala opryskiwać na odległość. W razie potrzeby wielokrotnie spryskuj gniazdo w ciągu kilku dni.

Najlepiej jednak będzie, gdy wezwiesz specjalistów, którzy wyposażeni są w odpowiednie narzędzia oraz odzież ochronną.

O tym się mówi: Barbara Kurdej-Szatan zażyczyła sobie od męża apartament. O co chodzi

Zerknij: Nie wszyscy seniorzy będą zadowoleni z salda konta w lipcu. Wielu może być zaskoczonych wysokością świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych