Jak przypomina portal "Pomponik", Kinga Duda jest jedynym dzieckiem Agaty Kornhauser-Dudy i Andrzeja Dudy. Choć pojawiała się w kampaniach wyborczych swojego taty, na co dzień stara się trzymać z dala od mediów. Czym dziś zajmuje się córka prezydenta?

Kinga Duda - tego mogliście o niej nie wiedzieć

Kinga Duda urodziła się w 1995 roku w Krakowie. W trakcie pobytu na Węgrzech prezydent Andrzej Duda zdradził, dlaczego wspólnie z żoną zdecydowali się wybrać takie imię dla jedynej córki. Okazuje się, że Kinga nosi imię na cześć swojej prababci. Przodkini głowy państwa nazywała się Kunegunda, czego polskim odpowiednikiem jest właśnie Kinga.

W 2019 roku Kinga Duda ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dziewczyna zdecydowała się iść w ślady ojca i wybrała prawo. Udało jej się także ukończyć Szkołę Prawa Amerykańskiego, która jest wspólną inicjatywą UJ i Katolickiego Uniwersytetu Amerykańskiego.

Kinga Duda / YouTube: Onet News
Kinga Duda / YouTube: Onet News
Kinga Duda / YouTube: Onet News

Kinga Duda życie prywatne

Kinga Duda stara się zachować szczegóły swojego prywatnego życia dla siebie. Wiadomo, że przez długi czas związana była z Bartłomiejem Staszczakiem. Wybranek córki prezydenta Dudy studiował medycynę. Niestety ich relacja nie przetrwała próby czasu. Znajoma pary zdradziła, że związek na odległość nie wypalił i w końcu zdecydowali się rozstać.

Media co jakiś czas donosiły o tym, że lada moment Kinga Duda stanie na ślubnym kobiercu. Do plotek tych odniósł się sam prezydent Andrzej Duda, który w dość zabawny sposób postanowił je zdementować. Pisząc, że miał nieco pretensji do córki, że nie dostał zaproszenia na uroczystoć. Dodał również, że wszelkie spekulacje w tym temacie to "cyrk".

Kinga Duda / YouTube:  Andrzej Duda
Kinga Duda / YouTube: Andrzej Duda
Kinga Duda / YouTube: Andrzej Duda

Kinga koncentruje się teraz na karierze zawodowej. Na swoim koncie ma między innymi staż w prestiżowej kancelarii prawnej w Warszawie i Londynie. Jakiś czas była doradcą w kancelarii swojego taty. Obecnie pracuje w stolicy, w kancelarii Maruta Wachta i odbywa praktyki w ramach aplikacji adwokackiej - odbywa je w Sądzie Rejonowym Warszawa - Żoliborz.

Należycie do grona fanów Kingi Dudy?

To też może cię zainteresować: Horrendalne ceny na wakacjach w polskich górach. Kwota, jaką trzeba zapłacić za przejazd nad Morskie Oko powala na kolana

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Waloryzacja świadczeń w 2023 roku może być rekordowo wysoka. O ile mogą wzrosnąć emerytury

O tym się mówi: Temperatura w całym kraju nie spadnie nawet na moment. Niesamowite upały mogą uprzykrzyć nam życie