Kiedy dziecko dorasta, rodzice zawsze oczekują od niego jak najlepszego życia i osiągnięcia czegoś wielkiego, ponieważ całą swoją młodość wkładają w wychowanie i zapewnienie wszystkiego, co niezbędne dla dorastającego człowieka.

W rzeczywistości dzieci często nie spełniają oczekiwań rodziców. W końcu rodzice najczęściej starają się wychować swoje dziecko w jak najlepszych warunkach i dać mu wszystko, czego chce. Nie oznacza to jednak, że syn zostanie milionerem lub córka wyrośnie na sławną artystkę, jeśli rodzicom nie udało się spełnić ich marzenia w młodości. Rodzice, nie zauważając tego sami, zaczynają porównywać swoje dziecko i inne dzieci już w dzieciństwie. To fatalny błąd, który niszczy więzi rodzinne.

Ewa samotnie wychowywała syna. Mąż, kiedy dowiedział się, że Ewa jest w ciążyodszedł nagle jednego dnia. Mężczyźni często boją się brać na siebie odpowiedzialność, zostać złymi ojcami. Nie zdając sobie z tego sprawy, ojcowie stają się źli właśnie wtedy, gdy zostawiają bezbronną kobietę z dzieckiem.

„Mieszkaliśmy w dwupokojowym mieszkaniu mojej mamy. Nie miałam czasu i chęci nawiązania nowego związku z mężczyzną. Musiałam opiekować się swoją matką i wychować syna na odpowiedzialnego człowieka. Z moją niewielką pensją życie nie było proste, odmawiałam sobie niemal wszystkiego.

Moja mama wkrótce zaczęła zarabiać niewielkie pieniądze, przynosiła konserwami, dzieliła się tym, co miała. Żyliśmy więc w biedzie, ale spokojnie. Tomasz był mądrym chłopcem, dobrze się uczył w szkole, wiedział jednak, że nie mamy pieniędzy na opłacenie jego studiów na uniwersytecie. Dzięki Bogu, Tomasz wkrótce zaczął się dokładać do budżetu.

Kiedy syn znalazł pracę na pół etatu, życie stało się to łatwiejsze. I wkrótce zdecydował się ożenić: „Bardzo ją kocham”, mówił. Nie byłam zadowolona z tak pochopnej decyzji. W tym czasie spotkali się z Anną tylko przez sześć miesięcy. Ale kiedy się pobrali i wynajęli mieszkanie, zdałem sobie sprawę, że ich rodzina będzie dobra. Anna jest mądrą i pracowitą dziewczyną, we wszystkim wspiera swoją matkę. Ona i Tomasz stanowią cudowną parę.

Z jakiegoś powodu Anna nie lubiła mnie odwiedzać, częściej Tomasz odwiedzał mnie sam. Powiedział, że Anna męczy się w pracy, a że ma jej sporo to rzadko widują się w domu. Na początku mnie to niepokoiło, ale potem się do tego przyzwyczaiłam.

Nawet gdy zbliżał się wiek emerytalny, uznałam, że nie mam dość pieniędzy na życie i nie odeszłam z pracy. Dopóki nie zostaną zwolniona pracuję i nie zmuszam syna do utrzymania mnie. Właściwie myślę, że to zbędne. Kiedy para dopiero zaczyna budować rodzinę, nie może wydawać dużo pieniędzy na swoich rodziców.

Raz, gdy odwiedziłam dzieci i gdy byłam w kuchni, kątem ucha usłyszałem rozmowę telefoniczną mojej synowej z mamą. Okazało się, że Anna bardzo kocha matkę, pomaga jej płacić rachunki. Tym razem mówiła tylko o zakupach.

Nie wiem dlaczego, ale poczułam się zakłopotana. Matka Anny jest również pracującą emerytką, jesteśmy równe sobie. Tylko nikt nie płaci moich rachunków i nie kupuje ubrań. Brzydko jest brać pieniądze od dzieci. A ostatnio dowiedziałem się, że w urodziny swatowej dali jej nową pralkę. Pamiętam, jak mój syn podarował mi zestaw do herbaty na moje urodziny. To jest różnica.

Kiedyś myślałam, że oddam dom mojej mamy w spadku mojemu synowi, ale teraz rozumiem, że sami sobie z tym poradzą. Jeśli dam im teraz dom, sprzedają go i pomogą matce Anny. A kto mi pomoże?”

Czasami rodzice patrzą na dorosłe dzieci innych ludzi i nie rozumieją, dlaczego są one bardziej towarzyskie i czułe wobec swoich bliskich, podczas gdy ich własne dzieci nie są zainteresowane zdrowiem rodziców? Ponieważ ich wychowanie jest inne. Ponadto, gdy ktoś mówi o tym, co go martwi, jest bardziej prawdopodobne, że otrzyma wsparcie niż gdy gromadzi urazę i zazdrość.

Ewa najprawdopodobniej nie zdecydowała, jakimi zasadami się kieruje. Z jednej strony chce być niezależna i uważa, że ​​przyjmowanie pomocy od dzieci jest złe. Z drugiej strony, gdy kobieta widzi, że może być inaczej, chce żyć tak samo. Warto porozmawiać z synem, jeśli Ewa jest pewna, że ​​jest w stanie jej pomóc i przyjąć pomoc od niego, jeśli tego chce. Czasami ludzie utrudniają sobie życie tylko dlatego, że „to jest takie niewłaściwe” lub „co ludzie pomyślą”. Musisz być szczery wobec członków rodziny. W przeciwnym razie z kim, jeśli nie z nimi?

Portal "Życie News" pisał również: UCZESTNIK „SANATORIUM MIŁOŚCI” POKAZAŁ W „PYTANIU NA ŚNIADANIE”, JAK WYGLĄDAJĄ WNĘTRZA JEGO DOMU. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, JAK PIĘKNIE MIESZKA PIOTR HUBERT

Jak informował portal "Życie News": PROSTY I NIEZWYKLE SKUTECZNY SPOSÓB NA WYJĄTKOWO UPORCZYWE SZKODNIKI W OGRODZIE. SEKRET DOŚWIADCZONYCH OGRODNIKÓW UJAWNIONY. JAK SIĘ POZBYĆ NORNIC

Przypomnij sobie: MARTA KACZYŃSKA OBCHODZI 42. URODZINY! ŻYCIE UCZUCIOWE PRAWNICZKI I CÓRKI PARY PREZYDENCKIEJ BYŁO BOGATE. BRATANICA SZEFA PIS MA ZA SOBĄ DWA ROZWODY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BRYTYJCZYCY SZYKUJĄ SIĘ NA NAJGORSZY SCENARIUSZ PROBLEMÓW Z ROSJĄ. DOWÓDCA WOJSK NIE MA ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI. TO NOWA ERA ŚWIATOWYCH KONFLIKTÓW