Schrony w Polsce. Jedynie trzy procent społeczeństwa ma szanse na przeżycie. W niektórych województwach nie ma ani jednego!!

W naszym kraju znajdują się jedynie 62 tysiące miejsc, które można uznać za schrony. To w tych miejscach ludność cywilna moze uchronic sie w czasie ewentualnej wojny czy jakiegokolwiek kataklizmu. W 62 tysiącach schronów swoje miejsce znajdzie około 1,3 miliona osób. Niestety nie wszędzie w Polsce sytuacja jest zadowalająca. Bywają takie miejsca, w których nie znajduje się ani jeden schron. Mowa tutaj o całych województwach. Jednym z nich jest województwo wielkopolskie, gdzie nie ma ani jednego schronu.

W czwartek rano odbyło się zebranie dotyczące stanu obrony cywilnej w naszym kraju. Podczas podkomisji Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik razem z komendantem Państwowej Straży Pożarnej Andrzejem Bartkowiakiem udzielali odpowiedzi na to, w jaki sposób nasz kraj jest zabezpieczony na wypadek ewentualnej wojny lub kataklizmu. Jak udało się ustalić, na ten moment w całej Polsce znajduje się 62 tys. miejsc, które można uznać za schrony, w tych miejscach możliwe jest chronienie dla 1,3 mln osób, czyli około 3 proc. polskiego społeczeństwa.