Wielu ludzi ma to do siebie, że porównując się do znanych i rozpoznawalnych osób, chcą dowiedzieć się, ile może zarabiać dany piosenkarz, pani posłanka czy choćby ekspert cyklicznie występujący w programie śniadaniowym.

Kwoty płacone Zenkowi wprost szokują

Wielokrotnie już przekonaliśmy się, czytając medialne doniesienia, że zarobki wielu celebrytów nigdy nie będą osiągalne dla osób pracujących na etacie lub będących już na emeryturze, lub rencie.

Teraz Lelum postanawia omówić zarobki mocno promowanego przez Telewizję Polską piosenkarza disco-polo Zenona Martyniuka, który uznany jest za lidera zespołu Akcent.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Mad Fiddle (@mad_fiddle)

Z racji tego, że Zenek Martyniuk pojawia się w programie niemal każdego kulturalnego wydarzenia emitowanego przez TVP, stał się wręcz ikoną wykonywanego przez siebie gatunku muzycznego. Stał się tak popularny, że raczej nie ma w naszym kraju osoby, która nie kojarzyłaby jego piosenek i charakterystycznego wokalu. Zenek Martyniuk doczekał się nawet ekranizacji jego biografii, co zaszokowało sporą grupę Polaków.

Zarobki artysty muzycznego pochodzą z wielu źródeł, jak dochód ze sprzedaży płyt, z występów na żywo i koncertów, a także tantiemów radiowych. Już nawet jeden utwór stający się hitem jest w stanie wygenerować kilkaset tysięcy złotych zarobku. Artysta może również wykorzystać swoją rozpoznawalność, biorąc udział w promocji jakiegoś produktu lub usługi.

W przypadku Zenona Martyniuka, mowa jest według tego, co ustaliły media, o kwotach rzędu kilkuset tysięcy złotych każdorazowo. Przykładem może być hit w środowisku disco-polo "Prawdziwa miłość to ty", który ponoć zaowocował zarobkiem około 200 000 zł. Gdy przeanalizujemy zarobki, jakie mogą pojawić się w kontekście sprzedaży całej płyty, w przypadku Zenona Martyniuka i zespołu Akcent może przynieść dochód znacznie przewyższający pół miliona zł. Jak donoszą media, album "Przekorny los", który został kupiony przez powyżej 150 000 odbiorców, zagwarantował zespołowi Akcent prawdopodobnie około 600 zł.

Dzięki temu, że Zenon Martyniuk i jego zespół są bardzo często zapraszani na różne wydarzenia kulturalne i koncerty, zależnie od doniosłości wydarzenia, cena za jego występ wraz z zespołem zapoczątkowana jest od kwoty 30 000 zł, jednak to jest najniższy pułap zarobku.

O tym się mówi: Nowy pomysł trafił do Sejmu. 500 Plus dla małżeństw, ale nie dla wszystkich. O co chodzi

Zerknij: Nowości w życiu zawodowym Anny Kalczyńskiej. Gruchnęła wieść o tym, że dziennikarka ma zamiar rozstać się z TVN. Tajemnicze wyznanie gwiazdy „DDTVN”