Religia często działała zgodnie z założeniem trójcy istnienia: Ciała, Umysłu i Duszy. Nauka zwykle trzyma się tylko ciała i umysłu. Jednak nowa teoria zaproponowana przez fizyków kwantowych popycha naukę w sferę religii, twierdząc, że procesy kwantowe przypisywane ludzkiej duszy współpracują z obserwowalnymi procesami neurologicznymi, aby wytworzyć doświadczenie ludzkiej świadomości.

W jeszcze głębszym stwierdzeniu naukowcy twierdzą, że działanie jednego nie jest zależne od drugiego. Oznacza to, że dusza używa mózgu do obsługi ciała, ale dusza nie potrzebuje ciała do działania. Tak więc dusza jest nieśmiertelna.

- Połączenie z geometrią czasoprzestrzeni podnosi również intrygującą możliwość, że Orch-OR (Orchestrated Objective Reduction) pozwala na świadomość poza mózgiem i ciałem, rozproszoną i uwikłaną w geometrię czasoprzestrzeni – przekonuje dr Stuart Hameroff w rozmowie z Popular Mechanics.

Kiedy rozmawiał z Huffington Post, stwierdził również, że możliwe jest, iż informacja kwantowa może istnieć poza ciałem, być może w nieskończoność, jako dusza. Konsekwencje tego są naprawdę zdumiewające. Teoretycznie oznacza to, że świadomość, czyli dusza, jest jak sygnał telewizyjny, a ciało jak telewizor. Jeśli odczepisz kabel od telewizora, sygnał nadal istnieje. Po prostu nie ma go już w tym telewizorze!

Teoria naukowców potwierdza istnieje i charakter duszy. Wiemy już na pewno, że śmierć absolutnie nie jest naszym końcem

Orch-OR nie jest nową teorią, po raz pierwszy została wyjaśniona w 1998 roku. Jednak do tej pory pozostawała niesprawdzona, a wiele osób w tamtym czasie bardzo ją krytykowało. Jedną z głównych krytyki tej teorii była myśl, że mózg miał się rozgrzać, aby przystosować się do obliczeń kwantowych, ponieważ wszelkie takie próby zrobienia czegoś podobnego w laboratorium były dokonywane tylko w bardzo zimnych warunkach.

Jednak niedawne wykrycie drgań kwantowych w wysokiej temperaturze w mikrotubulach wewnątrz neuronów mózgowych przez grupę badawczą kierowaną przez doktora opowiada się za tym, aby rytmy EEG również pochodziły z wibracji mikrotubul o głębszym poziomie.

Próby kliniczne krótkiej stymulacji mózgu — mającej na celu rezonans mikrotubul z wibracjami mechanicznymi megaherców przy użyciu ultradźwięków przezczaszkowych — wykazały poprawę nastroju. Stuart Hameroff stwierdził, że Orch-OR jest najbardziej rygorystyczną, wszechstronną i pomyślnie sprawdzoną teorią świadomości, jaką kiedykolwiek wysunięto. Naprawdę zdumiewa, że jest to kolejny przykład tego, jak nauka kwantowa wyjaśnia podstawowe zasady, których religia uczy nas od wieków.

Jak informował portal "Życie News": IGA ŚWIĄTEK NA USTACH CAŁEGO ŚWIATA. NIEWIELE OSÓB WIE O TYM, KIM SĄ RODZICE TOPOWEJ TENISISTKI. WIADOMO, CZYM ZAJMUJĄ SIĘ DOROTA I TOMASZ ŚWIĄTKOWIE

Przypomnij sobie: WYSTĄPIENIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO NA PARTYJNEJ KONWENCJI NIE SPODOBAŁO SIĘ MASIE OSÓB. WIELU EKSPERTÓW NIE ZOSTAWIŁO NA PREZESIE PIS SUCHEJ NITKI

Portal "Życie News" pisał również: ODWAŻNE WYZNANIE MATEUSZA MORAWIECKIEGO. PREMIER POLSKIEGO RZĄDU POWIEDZIAŁ KILKA MOCNYCH SŁÓW NA TEMAT WZROSTU CEN. POLACY SĄ ZMUSZENI OSZCZĘDZAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JUŻ WKRÓTCE MOŻE NAS CZEKAĆ PODNIESIENIE WIEKU EMERYTALNEGO. SYTUACJA DEMOGRAFICZNA SIĘ POGARSZA. POJAWIŁY SIĘ ALTERNATYWNE POMYSŁY NA ZMIANY