Gdy społeczeństwo polskie zobaczyło pierwszy raz z kandydatów na prezydenta, w każdy zachodził w głowę, kim jest ten nieznany nikomu europarlamentarzysta Andrzej Duda.

Jak Bronisław Komorowski przegrał w wyborach prezydenckich z małoznanym Andrzejem Dudą

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Miasto Radlin (@miastoradlin)

Niewiele wówczas wiadomo było na jego temat, dlatego też jego kontrkandydat Bronisław Komorowski pomimo tego, że czuł jego oddech na karku, czuł się na tyle pewny siebie, że był przekonany o swojej reelekcji. Jak pamiętamy, panowie mieli bardzo zbliżone wyniki, jakie podawane były przez media z sondaży.

Były prezydent Rzeczypospolitej Polski Bronisław Komorowski, goszcząc w programie "Politycy od kuchni", szczerze opowiedział, jak wyglądała jego porażka w wyborach prezydenckich w 2015 roku i co go zgubiło podczas rywalizacji z Andrzejem Dudą.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Denník SME (@denniksme)

Prawie wszyscy uważali, że mam zwycięstwo w kieszeni i to mnie zgubiło. Ja też tak uważałem, Istotnym błędem politycznym było to przekonanie, że ja to wszystko udźwignę, a realna polityka koalicji PO-PSL niestety w znacznej mierze rozbiła mój naturalny elektorat wychylony na prawo od centrum - wyjaśnił niedoszły prezydent reelekt.

Jak dodał, problem pojawił się również wówczas, gdy poruszone zostały dość drażliwe tematy, jak in vitro, czy społeczność gender. Starający się o reelekcję prezydent Rzeczypospolitej Polski utracił wówczas poparcie dotychczasowego elektoratu, oraz episkopatu i Kościoła.

O tym się mówi: Najinteligentniejsze znaki zodiaku. Osoby urodzone pod takimi gwiazdami mają prawdziwe szczęście

Zerknij: Kasia Cichopek jest bardzo szczęśliwa. Aktorka spełni jedno ze swoich marzeń. Ma jej w tym pomóc nikt inny jak jej przyjaciel Maciej Kurzajewski