Jak przypomina portal "Pomponik", 8 czerwca do Sądu Rejonowego w Ostrołęce wpłynął akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Kraśce. Media obiegły szczegóły zawarte w dokumencie przygotowanym przez prokuraturę. Jakiej kary dla dziennikarza domaga się oskarżyciel.

Co znalazło się w akcie oskarżenia przeciw Piotrowi Kraśce?

Z informacji przekazanych przez TVP Info wynika, że prokurator oskarżający Piotra Kraśkę domaga się jego skazania bez wszczynania rozprawy sądowej. Dziennikarz miałby zostać ukarany karą grzywny w wysokości 100 tys. zł. Oskarżyciel chce także o orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdu na okres 1 roku.

Akt oskarżenia dotyczy sytuacji z 2016 roku, kiedy Piotr Kraśko został zatrzymany przez policję. W czasie kontroli okazało się, że dziennikarz siedzi za kierownicą pomimo faktu, że dwa lata wcześniej zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Do przesłuchania Kraśki w tej sprawie doszło w połowie maja tego roku.

Dziennikarz przyznał się do stawianych mu zarzutów i jednocześnie skorzystał z możliwości nie udzielania wyjaśnień. Zgodził się zarówno na publikację swojego wizerunku, jak i podanie do wiadomości publicznej swoich pełnych danych. Piotr Kraśko miał wyrazić zgodę na zaproponowany przez prokuraturę wymiar kary.

Problemy z prawem nie są jedynymy, z jakimi obecnie mierzy się dziennikarz "Faktów". Jak donosi "Pudelek", Piotr Kraśko przebyw obecnie w szpitalu, gdzie lekarze mają szukać przyczyn problemów z ciśnieniem krwi, jakie doskwierają Kraśce.

Co sądzicie o wniosku prokuratury i proponowanej karze?

To też może cię zainteresować: Światło dzienne ujrzały nowe fakty w sprawie odejścia Edwarda Miszczaka z TVN. Głos w sprawie zabrały gwiazdy stacji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński zapewnia, że bojowe przygotowanie Polski dopięte jest na ostatni guzik. Padły zaskakujące deklaracje

O tym się mówi: Joanna Opozda i Antoni Królikowski mogą napotkać spore problemy starając się o unieważnienie małżeństwa. Ekspert tłumaczy jakie są tego powody