Jak przypomina portal "Interia", w tym miesiącu czeka nas pełnia Truskawkowego Księżyca. Co może przynieść nam czerwcowa pełnia Superksiężyca?

Kiedy przypada pełnia Truskawkowego Księżyca?

W czerwcu pełnia Księżyca przypadnie w 14. dniu miesiąca. Nasz naturalny satelita wzejdzie na niebie już o 13:52, choć najłatwiej będzie go dostrzec po zapadnięciu zmroku. Czerwcowa pełnia będzie dość spektakularna, bo teraz Księżyc będzie znajdował się najbliżej naszej planety - będzie to odległość wynosząca 363 808 km.

Czerwcowa pełnia, określana bywa również jako pełnia Truskawkowego Księżyca. Ta poetycka nazwa związana jest z przypadającym na czerwiec zbiorem tych właśnie owoców. W Europie funkcjonuje również inne nazwy - pełnia Różanego Księżyca oraz Gorąca Pełnia. Pierwsza ma związek z kwitnącymi w tym czasie kwiatami, druga z początkiem upałów.

Księżyc w pełni/YouTube @Ryszard Molas
Księżyc w pełni/YouTube @Ryszard Molas
Księżyc w pełni/YouTube @Ryszard Molas

Jak wpłynie na nas pełnia Truskawkowego Księżyca?

Wiele osób skarży się na to, że w trakcie pełnii księżyca miewają problemy ze snem. Z badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że faktycznie u badanych w czasie pełni nie tylko doszło do wydłużenia fazy zasypiania, ale także do skrócenia długości snu. Stwierdzono również, że w tym czasie sen staje się płytszy.

Truskawkowy Księżyc da nam spory zastrzyk energii i zachęci do cieszenia się tym, co oferuje nam otaczający nas świat. W tym czasie, warto poświęcić nieco czasu na spotkania z przyjaciółmi, a także na zrealizowanie tych planów, które do tej pory odkładaliśmy na później.

A jak na was wpływają pełnie Księżyca?

To też może cię zainteresować: W horoskopie mamy trzy najbardziej wyjątkowe znaki zodiaku! Można o nich powiedzieć, że urodzili się pod szczęśliwą gwiazdą. Powód jest zaskakujący

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski nie oszczędza swoich sympatyków. Jasnowidz powtórnie zdradził naprawdę porażającą wizję. Kolejne tygodnie będą niesamowicie trudne

O tym się mówi: Najlepszy polski piłkarz wyznał całą prawdę. Co faktycznie spotkało Roberta Lewandowskiego w Bayernie