Jak podaje portal "Wirtualna Polska", rosyjskie wojska ostrzelały Beskidzki Tunel Kolejowy. Jest to jeden z kluczowych elementów infrastruktury w zachodniej części Ukrainy. To właśnie tą trasą dostarczana jest broń walczącej Ukrainie.

Kolejne rakiety spadły na zachodnią część Ukrainy

W nocy z środy na czwartek, kolejne rosyjskie rakiety spadły na zachodnią część Ukrainy. Pociski uderzyły w rejonie stryjskiego (obwód lwowski), a także w obwodzie samborskim. Atak był wymierzony między innymi w Beskidzki Tunel Kolejowy, który zlokalizowany jest w Karpatach w obwodzie lwowskim.

To właśnie tą nitką przechodzi aż 60 proc. ładunków tranzytowych. Maksym Kozicki przekazał, że w zdarzeniu ucierpiało 5 osób. Atak doprowadził również do wstrzymania ruchu wielu pociągów, które kursują nie tylko na trasach lokalnych, ale także pociągi dalekobieżne i te międzynarodowe.

Wśród niekursujących pociągów znalazły się to na linii Przemyśl - Kijów oraz Przemyśl - Odessa. Nie można dostać się również z obwodu lwowskiego do kilku ukraińskich miejscowości, w tym do Kijowa, Charkowa, Odessy, czy Zaporoża.

Beskidzki Tunel Kolejowy/YouTube @EL ETOS UT

To nie koniec złych wieści

Na Morzu Czarnym rośnie liczba rosyjskich okrętów. To zła wiadomość dla broniącej się Ukrainy, bo mogą one wystrzelić rakiety w kierunku ukraińskich miejscowości. Ukrinform poinformował o tym, że stronie ukraińskiej udało się zatopić dwa okręty rosyjskie.

Rosjanie zajęli już niemal całą miejscowość Siewierodonieck (obwód ługański). Brytyjski wywiad wskazywał, że droga dojazdowa do miasta pozostaje najprawdopodobniej w dalszym ciągu pod kontrolą strony ukraińskiej. Brytyjczycy dodają, że problem dla rosyjskiej armii stanowi rzeka Siewierski Doniec, której sforsowanie mogłoby im dać kontrolę nad całym obwodem.

Myślicie, że szybko uda się uruchomić działanie tej ważnej arterii komunikacyjnej?

To też może cię zainteresować: W Wielkiej Brytanii rozpoczęło się długo wyczekiwane święto poświęcone królowej Elżbiecie II. To wyjątkowe dni dla całego narodu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jacek Kurski szczerze o ojcostwie w jesieni wieku. Zaskakujące słowa o żonie

O tym się mówi: Znana dziennikarka wyjawiła prawdę na temat Tomasza Lisa. Co zrobił były redaktor Newsweeka