Portal „Super Express” poinformował, że ceny czereśni oraz czarnego salcesonu po prostu zwalają z nóg. Koszty sprawdzono i porównano w Toruniu.

Jak się okazuje, czereśnie, które niedawno stały się symbolem drożyzny, kosztują obecnie około 26 złotych za jeden kilogram. To jednak jest nic w porównaniu do cen mięsa.

Reporter tabloidu podał, że szynki i salcesony stały się obecnie prawdziwym rarytasem. Włoska surowa szynka długo dojrzewająca kosztuje 35 złotych, a polski czarny salceson jeszcze więcej bo aż 39.99 złotych za kilogram.

Ten specjał przygotowuje się z mięsa skórki wieprzowej, głów, ozorów oraz wątroby dlatego można się było spodziewać wysokiej ceny, ale nie aż tak.

Sklep/YouTube @Delikatesy Justynka
Sklep/YouTube @Delikatesy Justynka

„I co tu teraz jeść? Szynkę czy salceson? Zastanawia się reporter” – napisano w artykule „Super Expressu”.

To zapewne nie są jedyne absurdy w cenach. Wszystkie produkty zdrożały z powodu pogarszającej się inflacji, a także kryzysu gospodarczego na rynku surowców.

Zapewne wiele produktów, które do tej pory kupowaliśmy bez zastanowienia, może niedługo stać się rarytasami kupowanymi od święta.

Zdjęcia można zobaczyć w galerii SE.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Jarosław Kaczyński ma wkrótce odejść z rządu Morawieckiego. Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej już zna ten termin. Co wiadomo w tej sprawie

Jak informował portal „życie.news”: Część emerytów i rencistów musi się bardzo pospieszyć. Właśnie mija niezwykle istotny termin, by zgłosić się do ZUS. To ważny obowiązek do spełnienia

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Magda Gessler nie wytrzymała! Ostatnie wydarzenia sprowokowały restauratorkę do działania. To było zdecydowanie za wiele dla gwiazdy. Co się dzieje

Sprawdź również ten artykuł: Zachodnie państwa postanowiły nałożyć kolejne sankcje na Rosjan. Wśród znanych osób nimi objętych znaleźli się Alina Kabajewa czy patriarcha Moskwy