Parówki to jedna z najczęściej wybieranych przez Polaków przekąsek. Wiadomo jednak, że mięso, które wykorzystywane jest do ich przygotowania, często jest wątpliwej jakości. Wiele osób uważa nawet, że w parówkach można znaleźć papier toaletowy.

Czy to zdrowy produkt?

Obecnie, w dobie rosnących wymogów wobec producentów żywności, jakość parówek również nieco wzrosła. Obecne normy wskazują jasno, że parówki mogą trafić do sklepów, jeśli zawierają więcej niż 9% białka i maksymalnie 40% tłuszczu.

Oczywiście nie ulega wątpliwości, że najlepszymi parówkami są te, które w swoim składzie mają przynajmniej 80, a najlepiej 90% mięsa. Co więcej parówki, które faktycznie możemy uznać za dobre nie będą mieć w swoim składzie glutaminianu sodu, stabilizatorów, zagęstników, maltodekstryn, regulatorów kwasowości czy mięsa oddzielonego mechanicznie.

Domowe parówki to najlepszy wybór!

Mimo wszystko, najbezpieczniejszymi potrawami są te, które sami przyrządzimy w swoim domu. Jak podaje portal Smaker, istnieje przepis na szybkie, domowe parówki, które na pewno będą zdrowe i nie będą mieć w swoim składzie żadnych chemicznych i szkodliwych dla nas składników.

Domowe parówki najlepiej przyrządzić z łopatki wieprzowej. Będziemy potrzebować także podgardla ze skórą. Na samym początku kroimy mięso w kostkę i umieszczamy w maszynce do mielenia z grubymi oczkami. Mięso najlepiej jest zmielić przynajmniej trzy razy!

Do zmielonego mięsa dodajemy sól, suszony czosnek, czarny pieprz, a także wędzoną paprykę. Przyprawy mieszamy z mięsem i całość zalewamy wodą i zostawiamy na około 10 – 15 minut. Następnie osłonki do parówek namaczamy w ciepłej wodzie i wkładamy do nich farsz. Osłonki związujemy nićmi po obu stronach i parzymy w gorącej wodzie przez około 20 minut.

W taki szybki sposób mamy przygotowane parówki, których skład na pewno będzie bardzo dobry, a same kiełbaski będą przepysznym składnikiem naszego śniadania! Smacznego!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: BRYTYJSKI WYWIAD PRZEDSTAWIŁ NIECODZIENNE DONIESIENIA. CZY TO FAKTYCZNIE KONIEC ERY WŁADIMIRA PUTINA

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ: WAŻNA ROZMOWA WŁADIMIRA PUTINA. PREZYDENT ROSJI PRZESTRZEGŁ WŁADZE NIEMIEC, POWIEDZIAŁ KILKA MOCNYCH SŁÓW PREZYDENTOWI FRANCJI. PUTIN NIE ZNA LITOŚCI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: ANNA RUSOWICZ NA ŻYCIOWYM ZAKRĘCIE. WOKALISTKA ZASUGEROWAŁA, ŻE W JEJ MAŁŻEŃSTWIE NIE DZIEJE SIĘ DOBRZE. CZY ARTYSTKA BĘDZIE RATOWAĆ ZWIĄZEK DLA SYNA

PORTAL “ŻYCIE” INFORMOWAŁ TAKŻE O: KOLEJNE GŁOŚNE ROZSTANIE W POLSKIM SHOW - BIZNESIE. FILIP CHAJZER I MAŁGORZATA WALCZAK NIE SĄ JUŻ RAZEM. POJAWIŁO SIĘ OŚWIADCZENIE PARY