Jak przypomina portal "Super Express", wiele gwiazd polskiego show biznesu nie ukrywa rozczarowania i rozgoryczenia wysokością swojej emerytury. O wysokości swojego świadczenia opowiedziała szczerze również Katarzyna Dowbor. Prowadząca "Nasz nowy dom" zdradziła, że kiedy jej pierwsze świadczenie trafiło do jej kieszeni, przeżyła niemały szok. Z jakiego powodu?

Gwiazdy narzekają na wysokość swojej emerytury

Jest wiele gwiazd, które po osiągnięciu wieku emerytalnego narzekają na wysokość swojego świadczenia. Maryla Rodowicz przyznała, że jej emerytura wynosi około 1600 zł i jak przyznaje nie jest to szczególnie wysoka kwota. Artystka obwinia za to pracę na nieoskładkowanych umowach.

Jeszcze niższe świadczenie pobierają między innymi Ryszard Rynkowski, który od ZUS-u otrzymuje 1160 zł, a także Beata Tyszkiewicz, której emerytura wynosi 1300 zł.

Katarzyna Dowbor szczerze o swojej emeryturze

Katarzyna Dowbor należy do najbardziej rozpoznawalnych i lubianych dziennikarek. Przez dekady związana była z Telewizją Polską, a teraz prowadzi program "Nasz nowy dom", emitowany na antenie Polsatu. Dowbor postanowiła szczerze opowiedzieć o pobieranej emeryturze.

"Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok" - wyznała Katarzyna Dowbor, dodając, że jest zadowolona z wysokości pobieranego świadczenia. Jak sama mówi "za wczasu zadbała o swoją przyszłość" w jesieni życia, poprzez opłacanie składek. Dziennikarka zaznaczyła, że wspólnie z bratem wspiera ich mamę, bo niestety jej emerytura nie wystarcza na wiele.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Mężczyzna dostrzega połączenie między datami rozpoczęcia dwóch pierwszych najbardziej znanych konfliktów zbrojnych. Co je łączy z agresją na Ukrainę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Istotne informacje dla milionów rodziców w Polsce. W programie 500 Plus zaszły znaczące zmiany. Od 1 czerwca w życie wchodzą nowe warunki. O co chodzi

O tym się mówi: Dobra wiadomość dla Polaków. Prezydent Andrzej Duda zdecydował o przedłużeniu tarczy antyinflacyjnej