Jak podaje portal "O2", mieszkańcy jednego z osiedli w niemieckiej Moguncji przecierali oczy ze zdumienia, kiedy z nieba zaczęły lecieć pieniądze. Tajemniczy deszcz pieniędzy wywołał zainteresowanie nie tylko mieszkańców, ale także funkcjonariuszy policji.

Deszcz pieniędzy w Moguncji

W poniedziałkowe popołudnie na jednym z osiedli w niemieckiej Moguncji spadł wyjątkowy deszcz pieniędzy. W dzielnicy Lerchenberg, z jednego z wieżowców zaczęły spadać banknoty. Przechodzący ulicą ludzie przystawali i łapali fruwające w powietrzu banknoty. Wielu mieszkańców przynosiło pieniądze na komisariat policji.

Na miejsce niezwykłego wydarzenia wysłano policjantów, którym towarzyszył pies tropiący. Przeszukiwał on okolice, próbując wytropić pozostałą część pieniędzy. Funkcjonariusze zakończyli poszukiwania dzień później w godzinach wieczornych.

Pieniądze/YouTube @DW Polski
Pieniądze/YouTube @DW Polski
Pieniądze/YouTube @DW Polski

Śledztwo w sprawie deszczu pieniędzy

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że z budynku wypadło około 50 tysięcy euro. Póki co, nie udało się ustalić, kto jest ich właścicielem. Funkcjonariusze biorą pod uwagę wiele scenariuszy, w tym te, że doszło do celowego wyrzucenia pieniędzy, jak i ich przypadkowego wywiania przez podmuch wiatru.

Śledczy nie wykluczają, że znaleziona gotówka może pochodzić z działalności przestępczej. Dlatego też, informacje przekazywane opinii publicznej są dawkowane. Policja wzywa wszystkich, którzy zebrali pieniądze i wciąż mają je u siebie, aby przynieśli je jak najszybciej na posterunek. Funkcjonariusze przypominają, że w Niemczech za przywłaszczenie grozi kara grzywny, a nawet pozbawienie wolności do 3 lat.

Pieniądze/YouTube @TVP3 Rzeszów
Pieniądze/YouTube @TVP3 Rzeszów
Pieniądze/YouTube @TVP3 Rzeszów

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Marcin Miller ma spore problemy zdrowotne. Wokalista zespoły Boys zdecydował się na ostateczny krok. Fani niepocieszeni i zaniepokojeni nagłą chorobą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zapadła decyzja w sprawie wsparcia finansowego dla seniorów. Na jaką kwotą mogą liczyć emeryci

O tym się mówi: Rosyjski polityk z wściekłością o Polsce. Padły poważne oskarżenia pod naszym adresem