„Ray działał nad projektem w Republice Dominikany o nazwie „Dangerous Waters" - tłum. "Niebezpieczne wody”, kiedy odszedł we śnie. Przeżył własną córkę Karsen i narzeczoną Jacy Nittolo” – oznajmiła zagranicznym mediom jego publicystka Jennifer Allen.

Wydany na świat w Newark w stanie New Jersey Ray Liotta był przysposobionym synem Alfreda i Mary Liotta, którzy także adoptowali córkę Lindę.

Odeszła legenda kina Hollywood

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ray Liotta (@rayliotta)

Chodził do Union High School, gdzie wyróżniał się w sporcie, a w następnej kolejności uczył się na University of Miami. Studiował dramat i zadebiutował w swojej pierwszej sztuce „Kabaret”. Po zakończeniu nauki w college'u Liotta przeprowadził się do Nowego Jorku i tam zatrudniał się w reklamach telewizyjnych, a także został obsadzony jako Joey Perrini w dziennej operze mydlanej „Inny świat”, w jakiej doskonalił warsztat aktorski od 1978 do 1981 roku.

Jego rola pomylonego byłego oszusta Raya Sinclaira w filmie Jonathana Demme'a "Coś dzikiego" z 1986 roku stała się dla tego aktora kluczową rolą. Aktor poszedł za tym z docenionym występem baseballisty „Shoeless” Joe Jacksona w hicie kasowym „Field of Dreams” z Kevinem Costnerem.

Jego najbardziej wiekopomną rolą, być może, była rola oryginalnego gangstera Henry'ego Hilla w filmie "Chłopcy z ferajny" z 1990 roku, w którym obsadzono go u boku genialnych Roberta De Niro i Joe Pesci. Lorraine Bracco, która zagrała rolę żony Liotty w „Goodfellas”, złożyła mu hołd w mediach społecznościowych.

To prawdziwa strata dla fanów, najbliższych i koneserów filmowej klasyki gangsterskiej.

O tym się mówi: Ceny owoców w 2022 roku. Ile zapłacimy za czereśnie, truskawki czy banany

Zerknij: Niepokojące wieści o rosnących cenach masła i oleju potwierdzają się. Minister rolnictwa tłumaczy