Nie jest tajemnicą, że ogromne nie pokoje związane z rosnącymi cenami spędzają sen z powiek większości obywateli naszego kraju, który zmaga się z inflacją ogłoszoną przez rząd.

Aktualne ceny giełdowe w "Broniszach"

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez TROPIKA (@tropika_sp_z_o_o)

Wielu ekspertów pracujących nad statystykami porozumieniu z partią rządzącą przekazuję za pośrednictwem mediów niepokojące doniesienia odnośnie coraz bardziej tragicznej sytuacji polskiej gospodarki. Na domiar złego w mediach społecznościowych zaczęły krążyć informacje o złodziejsko wysokich cenach za owoce i warzywa w sezonie 2022. Teraz Interia podaję, jakie można spotkać ceny polskich plonów na rynku "Bronisze".

Jak przypomina Interia, broniszewska giełda rolna czeka na swoich klientów w każdy dzień tygodnia poza sobotą przez 24 godziny na dobę. Z internetowej strony możemy dowiedzieć się, że sławne czereśnie na hurtowym obszarze rynkowym oscylują cenowo między 18 zł za kilogram do 70 zł za kilogram. Oczywiście chodzi o owoce importowane. W przypadku truskawek z importu, kosztują od 8 do 9 złotych za kilogram.

Jak można zauważyć, ceny aktualnie obowiązujące różnią się od tych sprzed roku bardzo niewiele. Koneserzy borówki amerykańskiej będą mogli kupić w cenie za kilogram między 23 zł a 29 zł, podczas gdy kilogram pomarańczy obecnie kosztuje między 3,50 do 7 zł.

O tym się mówi: Niepokojące prognozy po ostatnimi spisie powszechnym. Czy wiek emerytalny ulegnie zmianie

Zerknij: Niepokojące wieści o rosnących cenach masła i oleju potwierdzają się. Minister rolnictwa tłumaczy