Jak podaje portal "O2", maj to miesiąc, w którym dzieci przystępują do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Zaproszeni na uroczystość goście, często zastanawiają się, co podarować dziecku. Z pomocą przychodzi ksiądz Sebastian Picura. Duchowny zdradził, co będzie najlepszym podarkiem dla dziecka pierwszokomunijnego.

Prezenty pierwszokomunijne

Pierwsza Komunia Święta jest przede wszystkim wydarzeniem duchowym. Od lat wiążę się jednak z prezentami, które czasem przyćmiewają duchowy wymiar święta. Na liście komunijnych podarków znajdują się elektryczne hulajnogi, telefony, konsole do gier, a czasem także quady.

Na pytanie, co podarować dziecku przystępującemu do Pierwszej Komunii odpowiedział ksiądz Sebastian Picura. Jedna z obserwujących duchownego internautek zapytała księdza TikTokera, czy podarowanie dziecku książki o życiu Jezusa, jest dobrym pomysłem.

@ks.sebastianpicur

Odpowiedz użytk. @emi1235pies #ksiadz #wiara #kościół #prezent #upominek #komunia #Biblia #Ewangelia

♬ dźwięk oryginalny - Tik Toker

"Biblia dla dzieci jest idealnym prezentem na I Komunię Świętą" - powiedział duchowny dodając, że najlepszym podarunkiem dla dziecka przyjmującego ten sakrament będzie modlitwa i przyjęcie komunii w jego intencji. Jego zdaniem to na wymiar duchowy powinno się położyc główny nacisk, a drogie prezenty dać dzicku np. na urodziny.

Ksiądz Picura odnisósł się również do pytania o to, czy grzechem ze strony rodziców jest zabieranie pieniędzy podarowanych na komunię ich pociechom. "Nie, to jest sprawa indywidualna rodziny, pieniądze są prezentem dla dziecka, a rodzice mogą pomóc właściwie je zagospodarować" - powiedział ksiądz.

@ks.sebastianpicur

#ksiadz #ksiadztiktok #wiara #Bóg #Biblia #żaba #matury

♬ Send Me on My Way - Vibe Street

Co sądzicie o radach duchownego?

To też może cię zainteresować: Tomasz Kammel nie popisał się swoim zachowaniem! Prezenter wywołał łzy u małego chłopca, po czym sam zaczął się śmiać. Do sieci trafiło nagranie wideo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Eksperci gospodarczy z powalającymi na kolana wnioskami na przyszłość. Za chwilę ma nas czekać żywnościowy armagedon. Sytuacja jest zła i pogarsza się

O tym się mówi: Po raz kolejny kłęby dymu unoszą się nad rosyjskimi miejscowościami. Nagrania obiegły media na całym świecie