Jak przypomina portal "Super Express", była gwiazda TVP, Marcelina Zawadzka została oskarżona o uszczuplenie podatku, fałszowanie faktur, a także o pranie brudnych pieniędzy. Była prowadząca "Pytanie na śniadanie" przyznała się do pierwszych dwóch zarzucanych jej czynów. Zapadł wyrok w jej sprawie. Co czeka Zawadzką?

Zapadł wyrok w sprawie Marceliny Zawadzkiej

Sprawa Marceliny Zawadzkiej toczyła się przed sądem w Kaliszu. Na ogłszeniu wyroku, była gwiazda TVP się nie pojawiła. Z ustaleń "Super Expressu" wynika, że przbywa obecnie w Dubaju. Być może wybrała się tam wiedząc, że nie grozi jej poważna kara.

Warto odnotowac, że na etapie postępowania prokuratorskiego, Marcelina Zawadzka złożyła obszerne wyjaśnienia.

Od początku przekonywała, że została oszukana przez nieuczciwego kontrahenta, a jakby tego było mało, także przez księgowego. " Ja osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową" - przekonywała Zawadzka w jednym z wywiadów.

Za zarzucane czyny, Marcelinie Zawadzkiej groziło do ośmiu lat pozbawienia wolności, jednak sąd zdecydował się być łagodny i zasądził wobec gwiazdy TVP jedynie karę finansową w wysokości 60 tysięcy złotych.

Na ławie oskarżonych znalazło się w sumie 18 osób, którym prokuratura zarzucała między innymi wyłudzenie podatku VAT. Wszyscy, poza Marceliną Zawadzką, byli podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Co sądzicie o wyroku, jaki zapadł w sprawie Marceliny Zawadzkiej?

To też może cię zainteresować: Joanna Opozda zachwyca na nowych zdjęciach. Fani jednak martwią się o porzuconą żonę Antka Królikowskiego. Czy są jakieś powody do niepokoju

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Donald Tusk publicznie oskarżył Zbigniewa Ziobro o szantażowanie Jarosława Kaczyńskiego. Jest już odpowiedź ministra sprawiedliwości. O co tu chodzi

O tym się mówi: Aleksander Kwaśniewski komentuje poczynania Władimira Putina. Czy jego zdaniem rosyjski dyktator zdecyduje się użyć broni jądrowej