Nie jest niczym odkrywczym to róże są wymagającymi kwiatami i praktycznie cały czas potrzebują stałego źródła składników odżywczych w całym okresie wegetacyjnym, aby mogły się rozwijać i cieszyć nasze oczy swoim pięknem.

Właściwie nawożone i dobrze odżywione róże lepiej kwitną i nie chorują. Maj jest okresem wytężonej pracy w ogrodzie i na ogródkach działkowych. Właśnie w tym miesiącu powinniśmy włozyc sporo pracy w prawidłowe odżywienie naszych różanych krzewów, by wyglądały dobrze przez kolejne miesiące. Czego jednak potrzebują róże?

Jak prawidłowo zadbać o róże? To wiedza potrzebna każdemu ogrodnikowi i działkowcowi

Głównymi składnikami odżywczymi, których róże potrzebuje są azot, fosfor i potas. Jeśli zaopatrujemy się w gotowe środki do nawożenia roślin to warto zwracac uwagę na to, aby te trzy pierwiastki były w ich składzie na samym początku.

Azot sprzyja bowiem zdrowemu i energicznemu wzrostowi liści, a fosfor ma doskoanły wpływ na wzrost mocnych korzeni i obfite kwitnienie. Róże potrzebują także potasu, aby wzmocnić ich odporność na warunki atmosferyczne, stres powodowany przez szkodniki, a także choroby.

Ważnym jest, aby róże zasilać także nawozami bogatymi w wapń, magnez, siarkę, bor, miedź, żelazo, mangan i cynk.

Wśród gotowych nawozów płynnych do róż dostepnych w sklepach dobre są Agricola, Crystalon, Plantafol, Fosforan monopotasowy, Kalimagnesia.

Róże nawozimy regularnie co co 3-4 tygodnie

Jeśli mamy zamiar nawozić róże w natuarlny sposób to warto wykorzystać kompost i obornik. Do połowy lipca róże można podlewać naparem z dziewanny lub zasilać je obornikiem kurzym.

Najważniejsze to zaprzestanie stosowania nawozów mineralnych, gdy na dworze jest mniej niż 10 stopni Celsjusza, gdyż wówczas nie zostaną on wchłonięte.

Róże/YouTube @New York Botanical Garden

O tym się mówi: Kuba Wojewódzki ma stanąć przed sądem za czyny sprzed roku. Czy celebryta odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa

Zerknij: Księżna Kate wystosowała ofertę pracy. Żona księcia Williama poszukuje nowej asystentki. Kandydatka musi spełniać zaskakujący warunek. O co chodzi