Grupa Badaczy Gerontologicznych prowadzi listę stulatków z całego świata od 1955 roku. Obecnie liczy 59 członków. Na podstawie tej listy astrologowie postanowili dowiedzieć się, którzy przedstawiciele znaków zodiaku żyją najdłużej. Okazało się, że największa liczba długowiecznych osób wśród Raków to 8 osób. Drugie miejsce podzieliły Baran i Panna.

Rak


Według statystyk przedstawiciele znaku wodnego żyją dłużej niż ich sąsiedzi w horoskopie. Sekret długowieczności raka jest banalnie prosty – ci ludzie od najmłodszych lat wolą prowadzić zdrowy tryb życia.

Ludzie wokół często nie rozumieją jego pragnienia intensywnego treningu sportowego, prawidłowego odżywiania i całkowitego braku złych nawyków.

Jednak tubylcy tego znaku lubią ten reżim, dlatego dokonując wyboru na rzecz zdrowego snu (zamiast imprezy do rana) lub zdrowego posiłku (zamiast fast foodów), nie uważają, że ograniczają się w jakiś sposób. Dobrą motywacją do życia jak najdłużej dla Raka jest chęć dłuższego przebywania z bliskimi, aby zobaczyć wnuki i prawnuki.

Baran


Ognisty Baran kocha życie we wszystkich jego przejawach. Czasami wydaje się, że przedstawiciele tego znaku mają tendencję do próbowania i doświadczania absolutnie wszystkiego, co jest dziś dostępne dla ludzkości.

Dlatego tak często są rzucani z jednego hobby na drugie: albo podróże, albo muzyka, albo wyścigi samochodowe, albo skoki spadochronowe…

Z zewnątrz wydaje się, że tak szalone tempo życia, jak Barana, jest po prostu nie do wytrzymania. Jednak przedstawiciele znaku raz po raz udowadniają, że im podporządkowane jest absolutnie wszystko, łącznie z tajemnicą długowieczności – namiętną miłością do życia i jego rozmaitych darów.

Panna


Osoby urodzone pod znakiem Panny żyją dłużej niż inne znaki dzięki dbaniu o swoje zdrowie. Gdy tylko przedstawiciel tego ziemskiego znaku poczuje się źle, natychmiast skonsultuje się z lekarzem.

Ponadto Panny mają doskonałą intuicję, dzięki czemu mogą z góry wyczuć, że są w jakimś niebezpieczeństwie i będą miały czas na „położenie słomek”.

Długowieczność tubylców tego znaku ułatwia również ich spokojna natura. Panny nie wpadną w panikę z powodu drobiazgów, ponieważ doskonale wiedzą, że komórki nerwowe nie regenerują się. Zamiast się martwić, wolą pobiegać lub poćwiczyć mięśnie brzucha.

O tym się mówi: Kuba Wojewódzki ma stanąć przed sądem za czyny sprzed roku. Czy celebryta odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa

Zerknij: Księżna Kate wystosowała ofertę pracy. Żona księcia Williama poszukuje nowej asystentki. Kandydatka musi spełniać zaskakujący warunek. O co chodzi