To jest ten wspaniały okres, kiedy oczywiste jest, że wszyscy ludzie są podobni do ludzi, a ty jesteś wybrańcem. A przyszłość czeka na Ciebie oczywiście najbardziej wyjątkowa. Jest w tym trochę prawdy, ale najważniejsze jest to, jak bardzo masz odwagę nie ulec inercji i zostać wybranym, a nie tylko tak myśleć. Ale teraz nie o to chodzi.

Kolejne pytanie dotyczy wieku powyżej trzydziestu lat. Kształtują się nawyki, żelbetowe przekonania, krąg społeczny ustabilizował się, ciężar przeszłości ciągnie cię wszędzie na własnym garbie – widzisz, szkoda to wyrzucić. A tutaj dwa proste i dokładne sposoby, aby dowiedzieć się, co stanie się z tobą i twoim życiem za 5-10 lat, są dość istotne i, co najważniejsze, niezawodne. Sprawdzasz?

Jak poznać swoją przyszłość za dziesięć lat?

PIERWSZY SPOSÓB

Zwróć uwagę na swoje otoczenie: współpracowników, krewnych, przyjaciół, znajomych - wszystkich tych, z którymi regularnie się komunikujesz. Przynajmniej kilka razy w miesiącu. A zwłaszcza tych, z którymi masz do czynienia co tydzień. Co więcej, nie chodzi tylko o przyjaźń i ciepłą komunikację, ale o każdą, nawet wymuszoną interakcję.

Przyjrzyj się bliżej tym, którzy są starsi od ciebie o pięć lat.

Gratulacje, to twoja przyszłość za pięć lat!

Weź tych, którzy są o dziesięć lat starsi od ciebie - to twoja przyszłość za dziesięć lat.

Cieszę się za Ciebie tylko wtedy (i mam nadzieję, że tacy ludzie też mnie czytają) jeśli otaczają Cię inspirujące przykłady, którym chcesz się równać.

W przeciwnym razie spójrz uważnie i przeanalizuj.

Jeśli zostawisz wszystko tak, jak jest, pójdziesz tą samą ścieżką, nie podejmując drastycznych kroków w kierunku swoich prawdziwych pragnień (na przykład, by zostać wybranym), to już teraz możesz zobaczyć, dokąd cię to zaprowadzi. Nie musisz iść daleko.

Proponuję obiektywnie ocenić zarówno cechy zewnętrzne – to, co dana osoba posiada (majątek finansowy, rodzina, biznes, wygląd), jak i jego stan: co czuje, jak często się uśmiecha, jak podatny na lęki i niepokoje, życzliwy lub rozgoryczony światem, i tak dalej. Spójrz kompleksowo i chłodno. Zbieżność z tobą w przyszłości będzie wynosić 80% przy najbardziej optymistycznej prognozie, ale najprawdopodobniej do 97% ...

Pozwól, że ci przypomnę:

Największą głupotą w życiu jest liczyć na zmianę, robiąc to samo dzień po dniu.

Tylko nie mów o gwiazdach, horoskopach i tak dalej. Osoby z Twojego otoczenia również uważnie je czytają.

METODA DRUGA

Ale jest inny sposób na poznanie swojej przyszłości – to jej tworzenie.

W tym momencie kończą się opcje prognozy na przyszłość. Albo stwórz siebie, albo reprodukuj środowisko.

Stwórz własny obraz świata, wytyczając krok po kroku własną ścieżkę, wybierając otoczenie, biznes, myśli, scenerię, a nawet emocje z precyzją jubilera. Jest to ścieżka jednostek, którą według statystyk wybiera tylko 3% populacji. To trudne, ale warto. Musimy stale brać odpowiedzialność za siebie, nie bać się, podejmować ryzyka, zadawać sobie wiele pytań, mówić „nie” cierpieniu i wątpliwościom, powstawać za każdym razem, bez względu na to, jak głęboko upadamy, a co najważniejsze, nadal iść naprzód, nawet w te chwile, kiedy nie zawsze jest jasne, gdzie to samo „przed”.

Ból jest nieunikniony, cierpienie to osobisty wybór.
Haruki Murakami

Być może w ten sposób zostaje się wybrańcem, ale to już nie ma znaczenia w porównaniu z możliwością stania się osobą głęboko spokojną i szczęśliwą. Autor i redaktor własnego życia... za co najmniej dziesięć lat.

To też może cię zainteresować: Lara Gessler pochwaliła się pokaźnym ciążowym brzuszkiem i nie tylko. Przyznała, że uwielbia "wiosenną ruletkę"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ekspertka porównała zachowanie księżnej Diany i księżnej Kate. Czy Kate poszła śladami swojej teściowej

O tym się mówi: Maja Hyży zachwyca swoim ciążowym brzuszkiem! Celebrytka po raz kolejny pokazała się na ściance. Tym razem towarzyszył jej ukochany Konrad Kozak