Trawy pszenicznej można pozbyć się za pomocą herbicydu, ale jest to bardzo szkodliwe dla zdrowia, a czarne agrowłókno ze ściółką na dużych obszarach to kosztowna przyjemność.

Najlepszym sposobem na pozbycie się trawy pszenicznej jest przycinanie jej co najmniej 3-4 razy w sezonie, na poziomie gleby. Przerwa między takimi zabiegami powinna wynosić od 7 do 20 dni. Kiedy pogoda jest ciepła i deszczowa, trawa pszeniczna szybko rośnie, dlatego trzeba ją częściej kosić. Po pokosach rośliny szybko odrastają, ale nie można pozwolić, aby ponownie się zregenerowały. Aby to zrobić, często trzeba ją skosić nisko przy ziemi, aby pozbyć się jej przez wyczerpanie w jednym sezonie.

Inny sposób nadaje się do zagospodarowania dziewiczych ziem. W maju, gdy trawa trochę urosła, skosić ją nisko do ziemi. Rozluźnij glebę, odrzuć i natychmiast zasiej grykę. Wysiać rozrzut, dawka nasion na akr siewu wynosi 0,8-1 kg, następnie wyrzucić poletka i zrolować tak, aby nasiona gryki miały bliski kontakt z glebą i zmniejszyło się parowanie wilgoci.

Kiełkowanie gryki 5-7 dni. Teren zarasta tak szybko, że chwasty nie mają czasu, aby wyrosnąć i przebić się ku słońcu. Po 30 dniach gryka zakwitnie i ten okres potrwa miesiąc. Nasiona gryki pojawiają się w momencie kwitnienia.

Teraz skosić i rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni. Wymieszaj nasiona z olejem rzodkiewkowym, facelią lub gorczycą, rzepakiem, rozsyp na powierzchni ścierniska i skoszonej gryki. Cóż, jeśli od razu spadnie ulewny deszcz, nasiona wyrosną znacznie szybciej.

Wyznacz dobre dni na siew gryki w kalendarzu siewu, który jest integralną częścią ogrodnika.

Jesienią teren porośnie zieloną i gęstą masą zieleni. Samoistnie zmiażdżą trawę pszeniczną, rozluźnią glebę, wzbogacą ją w trudno dostępne, odżywcze i użyteczne substancje. Wiosną uzyskasz ustrukturyzowaną, luźną, żyzną glebę, w której z łatwością możesz ręcznie sadzić rośliny.

To też może cię zainteresować: Drożyzna w sklepach wpłynie na wysokość przyszłorocznej emerytury. Wskaźnik waloryzacji może osiągnąć ponad 13 procent

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Za pomocą prostych narzędzi, które z pewnością znajdziesz w Twoim domu, możesz pozbyć się zatkań i wyczyścić zlew

O tym się mówi: Media obiegły nowe fakty w sprawie odejścia syna Christiano Ronaldo. Co udało się ustalić