Przeanalizowałem doświadczenia moich znajomych, koleżanek, opinie społeczności w sieciach społecznościowych i doszedłem do takiej niezbyt dobrej opinii.

Z kobietą zamężną jest gorzej niż przed ślubem.

Smutne, ale prawdziwe: jeśli kobieta w małżeństwie czuje się gorzej niż poza małżeństwem, odejdzie.

Tak, tak, w małżeństwie kobieta czuje się bardziej nieszczęśliwa niż w związku nieformalnym.

Czemu? Najczęściej z następujących powodów.

Kobieta urodziła dziecko, jest na urlopie macierzyńskim. Nie ma pomocy od męża, ona sama jest z dzieckiem, z domem, może nawet pracuje na pół etatu. Rozwiązuje wszystkie pojawiające się problemy plus - roszczenia męża. A kobieta podejmuje dla siebie trudną decyzję, że we wszystkich równych warunkach bez męża będzie jej łatwiej.

Kobieta postanawia iść do pracy. Pracuje na równi z mężem, ale cała druga zmiana w domu i wszystkie problemy dzieci są na jej głowie. Plus - mąż jest niezadowolony, że nie zwraca na niego wystarczającej uwagi. A kobieta dochodzi do wniosku, że przy innych warunkach bez męża będzie jej łatwiej.

Mężczyzna poślubił wesołą, roześmianą dziewczynę, która dba o siebie. Żona urodziła dziecko i stała się „domową kurą”, „mdłą”, „nudą”. Mąż poszedł "na lewo". Widząc taki stosunek do siebie, czepiania się, kobieta dochodzi do wniosku, że bez męża będzie jej łatwiej.

Kobieta wyszła za mąż i za obopólną zgodą zajęła gospodarstwo domowe. Albo poszła na urlop macierzyński. To nie ma znaczenia – mężczyzna jest głównym żywicielem rodziny. Czując swoją władzę nad żoną, mężczyzna zaczął wyrzucać jej chodzenie w rajstopach i ze szminką na ustach. A jeśli żona jest na urlopie macierzyńskim - zaniedbanie, brak uwagi i uwodzenia. Żona podejmuje trudną decyzję, że jej samej będzie lepiej.

Kobieta ma życie przed ślubem. Wszystko jest stabilne i ciekawe. Czuje się kompletną osobą i gotowa na rodzinę. Po ślubie oprócz pracy, wymagania życia codziennego stały się bardziej skomplikowane. A kiedy kobieta rodzi dziecko, rozumie, że w tej sytuacji z dzieckiem i bez męża będzie jej łatwiej niż z mężem.

Mąż się zmienił. Zmiany. Uważa to za normalne. Kobieta uważa, że ​​niewierność jest zdradą i wnosi o rozwód.

Setki, tysiące kobiecych historii, różne historie, różne motywy, wszystko sprowadza się do jednego: przed ślubem życie kobiety było łatwiejsze niż po. W małżeństwie musiały stawić czoła wymaganiom partnera. Być może zabrakło pieniędzy, Kobieta poszła na urlop macierzyński i zobaczyła ciemną stronę ukochanego niegdyś mężczyzny. Kobieta czuła się nieszczęśliwa, trudniej było żyć.

Chciałbym powiedzieć tym mężczyznom, którzy narzekają, że kobiety same niszczą rodziny: spraw, aby życie swojej bratniej duszy było lepsze niż przed ślubem, wtedy rodzina będzie silna, pełna ciepła i miłości.

To też może cię zainteresować: Drożyzna w sklepach wpłynie na wysokość przyszłorocznej emerytury. Wskaźnik waloryzacji może osiągnąć ponad 13 procent

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Za pomocą prostych narzędzi, które z pewnością znajdziesz w Twoim domu, możesz pozbyć się zatkań i wyczyścić zlew

O tym się mówi: Media obiegły nowe fakty w sprawie odejścia syna Christiano Ronaldo. Co udało się ustalić