Mężczyznom szczególnie podobał się nowy schemat - wygląda na to, że jest żonaty, ma sprzątane w domu i traktowany jest uprzejmie, jedzenie jest gorące, a pościel czysta i pieniądze są wystarczające.

Nikt nie jest zaskoczony ani obrażony, jeśli jakiś mężczyzna proponuje kobiecie życie z własnym portfelem. Ale czasami w tym przypadku zdarzają się prawdziwe incydenty.

Na pewien pan zamierzał mieszkać w prywatnym domu z jedną damą. Wydaje się, że ludzie nie są już młodzi, oboje nie są po raz pierwszy małżeństwem. Spotkania przynoszą radość, nie chce się wyjeżdżać, oboje są gotowi do wspólnego spotkania. I tu nagle odzywa się kawaler. Jak, kochani, jesteśmy nowoczesnymi ludźmi, zbudujmy osobny budżet według wersji europejskiej. Ty wnosisz swoją połowę do codziennego życia, a ja wnoszę swoją połowę. Wszystkie koszty są dzielone.

Kobieta początkowo była zdziwiona, dlaczego takie trudności. Wynagrodzenie jest prawie takie samo dla obu, plus lub minus. A potem obliczyła, pomyślała, rozważyła wszystkie za i przeciw i zgodziła się. Teraz siedzi i myśli, jak dotrzymać wspólnego budżetu, a nie obrażać człowieka, i nie pozbawiać się przyjemności życia. Zrobiła następujące must-have.

- Sprzedaż jajek i warzyw z Twojego ogrodu będzie realizowana dla mężczyzny po średnich cenach rynkowych (a jeśli gotowe, to drożej)

- korzystanie z piwnicy z dżemami, piklami i rozpływającymi się w ustach grzybami za opłatą (abonament można wykupić ze zniżką)

- Usługi gospodarstwa domowego dla mężczyzny, pranie rzeczy i zmywanie naczyń dla niego, prasowanie w razie potrzeby na zamówienie - wg cennika wspólnie ustalonego i zatwierdzonego przez obie strony i nic więcej.

- Produkty w lodówce w momencie przybycia mężczyzny zostaną opisane i wzięte pod uwagę.

- Przydałoby się też z góry spisywać aktualne odczyty liczników, wliczać amortyzację sprzętu AGD do rachunku całkowitego itp.

Czuję, że miłośnika europejskich standardów czeka wielkie rozczarowanie. Taki schemat, w którym kobieta jest w służbie, a pieniądze są osobno, to po prostu niesprawiedliwe. To bardziej przebiegłe.

To też może cię zainteresować: Drożyzna w sklepach wpłynie na wysokość przyszłorocznej emerytury. Wskaźnik waloryzacji może osiągnąć ponad 13 procent

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Za pomocą prostych narzędzi, które z pewnością znajdziesz w Twoim domu, możesz pozbyć się zatkań i wyczyścić zlew

O tym się mówi: Media obiegły nowe fakty w sprawie odejścia syna Christiano Ronaldo. Co udało się ustalić