Nie zapomnij o tych 3 rzeczach w kwietniu, a latem będziesz zbierać do wiader.

Pierwszą obowiązkową rzeczą „kwietniową” w grządkach truskawek jest usunięcie schronienia.

Ponieważ truskawki hibernują pod agrowłóknem, w kwietniu pora na stopniowe usuwanie schronienia. Truskawki potrzebują słońca.

Nie warto się spieszyć z tą sprawą, agrowłókno należy całkowicie usunąć dopiero wraz z nadejściem stabilnych dodatnich temperatur i przy braku nocnych przymrozków.

W międzyczasie pogoda jest niestabilna, agrowłókno można w nocy rozciągać na łukach, a otwierać w ciągu dnia.

Jeśli przegapisz odpowiedni moment i zostawisz truskawki dłużej niż to konieczne pod przykryciem, truskawki będą w wilgotnym stanie, a to nie powinno być dozwolone.

Drugą obowiązkową rzeczą jest hilling. Po usunięciu schronienia najpierw usuwa się zeszłoroczną ściółkę, chwasty, przeprowadza się przycinanie sanitarne, a następnie rozluźnia się podłoże.

Następnie trzeba zgrabić ziemię do podstawy krzewu, aby zakryć korzenie rozety, które zaczęły się wybrzuszać, ale ważne jest, aby nie zagłębiać szyjki korzeniowej.

Trzecią rzeczą w uprawach truskawkowych jest top dressing. W kwietniu warto przeprowadzić pierwszy top dressing.

W tym czasie koniecznie wprowadza się nawozy azotowe, które wpływają na intensywny wzrost masy wegetatywnej. Nieco później możesz dodać potas i fosfor.

Taki górny opatrunek zapewni odżywienie zarówno korzeniom, jak i liściom z szypułkami. Truskawki natychmiast staną się gęste i słodkie.

To też może cię zainteresować: Drożyzna w sklepach wpłynie na wysokość przyszłorocznej emerytury. Wskaźnik waloryzacji może osiągnąć ponad 13 procent

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Za pomocą prostych narzędzi, które z pewnością znajdziesz w Twoim domu, możesz pozbyć się zatkań i wyczyścić zlew

O tym się mówi: Media obiegły nowe fakty w sprawie odejścia syna Christiano Ronaldo. Co udało się ustalić