W 2015 roku Hiszpan Andres Canto pokłócił się z rodzicami. Miał wtedy zaledwie 14 lat, ale pełen temperamentu młodzieniec zdecydował, że musi pokazać rodzinie, że jest całkiem zdolny do bycia niezależnym i potrafi sam podejmować decyzje. W tym momencie zdał sobie sprawę, że chce zbudować własny dom.

Oczywiście 14-latek nie miał pieniędzy na zakup mieszkania. Dlatego Andres postanowił zbudować coś w rodzaju ziemianki w ogrodzie swojego dziadka. Początkowo Andres miał tylko kilof i desperacką chęć do jak najszybszego zbudowania czegoś dla siebie.

Mieszkanie zostało ukończone dopiero sześć lat później. Jednak zamiast skromnej tymczasowej ziemianki, Andres zbudował prawdziwy podziemny dom. Zajęło to około 14 godzin tygodniowo, ale obciążenie pracą nie przestraszyło młodzieńca. Był uparty w swoim pragnieniu stworzenia własnego schronienia.

Teraz ma w małej jaskini swoją sypialnię i salon, a także system ogrzewania, bezprzewodowy internet i centrum muzyczne. Wszystko to pozwala młodemu człowiekowi spędzić tam większość swojego dnia. Utrzymuje stabilną temperaturę około +21 stopni Celsjusza. Oznacza to, że może spokojnie spędzić zarówno dni, jak i noce w niezwykłym domu.

Niezwykłą konstrukcję wspierają systemy łuków i metalowych belek. Andres sam je zaprojektował. Wszystko kosztowało go około 50 euro. To naprawdę niewielka kwota za własne dwupokojowe mieszkanie z perspektywą rozbudowy.

Młody człowiek na pewno rozbuduje swoje mieszkanie. Dzięki temu Andres będzie mógł spędzać więcej czasuu w samotności, nie marnując czasu na czynsz.

Jedynym problemem są pająki i ślimaki. Ale młody człowiek chce znaleźć sposób na nieproszonych lokatorów.

O tym się mówi: Ksieżna Kate postanowiła chronić królową. Ona i książę William rozważają podjęcie poważnego kroku

Zerknij tutaj: Kolejne przykre wiadomości płyną z Ukrainy. Mama 4-letniego Saszy odkryła, co stało się z jej synkiem