Niektóre mądre gospodynie domowe uważają, że wyrzucanie starych podartych rajstop to luksus, na który nie stać. Mogą być używane w życiu codziennym, jeśli wiesz, jak ich prawidłowo używać.

Jak wyhodować wspaniałe fiołki

Jak dbać o delikatne fiołki, aby kwiaty kwitły bujnie i długo, ciesząc oko? W rajstopach kryje się kilka sekretów.

Pierwszym sekretem sukcesu uprawy fiołków jest gleba, którą należy odpowiednio dobrać.

screen YT
screen YT
screen YT

Ponadto ważnym punktem, na który hodowcy kwiatów powinni zwrócić uwagę, aby z powodzeniem uprawiać fiołki, jest doniczka. Nie powinna być duża, ale nie zbyt mała, w przeciwnym razie kwiatu będzie w niej ciasno.

Kolejnym sekretem uprawy fiołków są otwory drenażowe w doniczce. Aby kwiaty były „przytulne”, w doniczce powinno być dużo dziur.

Do udanej uprawy fiołków używaj starych, ciasnych rajstop nylonowych. Odcinamy skarpetę od rajstop i mierzymy wysokość doniczki od krawędzi nacięcia pończochy, dodajemy połowę wysokości doniczki i odcinamy.

Dostaliśmy nylonową pończochę, z której odetniemy część na wysokość o szerokości 5-7 cm, a koronkę zawiniemy w „rolkę” i przypalimy brzegi górnych cięć.

Do podlewania fiołków użyjemy nylonowej koronki. Należy ją włożyć do otworu drenażowego i przeciągnąć krawędź na przeciwną stronę górnej krawędzi doniczki.

Jeden koniec koronki pozostanie na dnie doniczki, górną krawędź koronki można schować w ziemi.

To też może cię zainteresować: Rosja zecydowała się wycofać część wojsk z Czarnobyla. Podobne informacje płyną z Kijowa, Czernihowa i Sum. Czy są powody do optymizmu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marianna Dufek zdradziła przyczynę odejścia byłego męża. Co tak naprawdę się stało Kamilowi Durczokowi

O tym się mówi: Światło dzienne ujrzały informacje na temat rosyjskich samolotów, które naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji. Wyposażone były pociski atomowe