Oczywiście nie wszystkie projekty będą idealne dla każdej sylwetki po pięćdziesiątce lub każdej osobowości po pięćdziesiątce. Jeśli jest jedna rzecz, której można się nauczyć, to to, że kobiet po 50. roku życia nie można zaszufladkować pod względem ich upodobań i niechęci.

Nasze ciała zmieniają się naturalnie wraz z wiekiem. Tak więc próba dopasowania się do ubrania, które nosiliśmy dekadę lub dwie temu, może spowodować w nas frustrację i istotnie obniżyć naszą samoocenę. Zamiast z tym walczyć, spróbujmy objąć nasze zmieniające się ciała.

Sukienka z rękawem 3/4

Ta sukienka z rękawem 3/4 jest dobrym przykładem. Po prostu załóż sukienkę, weź małą ozdobę i parę czółenek i gotowe. Najlepszy będzie materiał średniej grubości z domieszką streczu.

Drapowana

Drapowanie zapewnia świetną rozrywkę, niezależnie od tego, czy jest to dekolt, talia, czy spódnica. I jest taka miękka i kobieca!

Mała czarna

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Lisa (@agegr8fully)

Nie można mówić o klasycznym stylu, nie wspominając o małej czarnej. Klasyczna, najczęściej ołówkowa i nieco przed kolana jest dobrym rozwiązaniem, które można przekształcić w różne konfiguracje okazji.

Sweterowa

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez MAR&KIN (@markin_butik)

To jedna z najlepszych opcji na jesień i zimę. Sukienka sweterkowa o długości midi będzie świetnie wyglądać z kozakami do kolan lub innymi równie stylowymi kozakami. Sukienka sweterkowa sprawdzi się również w codziennych stylizacjach.

Letnia sukienka

Możesz pomyśleć, że tylko młodsze kobiety mają prawo do sukienki, ale to nieprawda! Prosta i przyjemna sukienka "sundress" należy do garderoby starszej kobiety tak samo jak młodszej kobiety.