Storczyki cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Są to piękne i delikatne rośliny, które zachwycają przepięknymi kwiatami.

Warto pamiętać, że storczyki są dość kapryśne i wymagają starannej pielęgnacji. Z tego powodu wielu miłośników decyduje się na rezygnację z uprawy tego kwiatu w domu.

Szczególnie wiele wątpliwości budzi kwestia podlewania tej pięknej rośliny. Jak często podlewać roślinę, aby zachwycała?

Jak prawidłowo podlewać orchideę?

Do podlewania orchidei należy się przygotować. Dobrze używać do tego odstanej przez dobę wody. Jest to ważne, ponieważ woda z kranu zawiera chlor, który uszkadza korzenie roślin. Odczekanie 24 godzin pozwoli oczyśić się wodę z tej szkodliwej substancji.

Warto podlewać storczyki wodą, która nie była filtrowana, bo taki płyn pozbawiony zostanie wszystkiego, co potrzebne jest naszej roślinie do prawidłowego rozwoju.

Storczyki/Youtube @Fun Gardening
Storczyki/Youtube @Fun Gardening
Storczyki/Youtube @Fun Gardening

Jak często podlewać storczyki?

Częstotliwość podlewania zależy od pory roku i stanu kwiatu. Jeśli roślina dobrze się czuje i wygląda dobrze, wystarczy podlewać ją tylko raz w tygodniu. Dotyczy to czasu letniego.

Zimą zdrową orchideę można podlewać tylko raz na dwa tygodnie. Decydując o podlewaniu warto najpierw sprwdzić, czy podłoże jest suche, czy mokre. Zbyt mokre podłoże, podobnie jak zbyt przesuszone, odbije się negatywnie na stanie rośliny.

Storczyki/Youtube @Sam's Orchids
Storczyki/Youtube @Sam's Orchids
Storczyki/Youtube @Sam's Orchids

O tym warto pamiętać

Pamiętać należy, aby podlewać tylko korzenie. Liście storczyka, podobnie jak jego kwiaty powinny znajdować się nad powierzchnią wody - o ile decydujemy się na podlewanie poprzez umieszczenie osłonki w wodzie. Roślinę można pozostawić tak na 20-30 minut. Po tym czasie orchideę wyjmujemy z wody i pozwalamy nadmiarowi wod ociec z osłonki.

Wy też należycie do fanów storczyków?

To też może cię zainteresować: Najlepszy nawóz do truskawek w okresie kwitnienia i po kwitnieniu. Nie zapomnij o karmieniu, aby mieć dobre zbiory

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Astrologowie nazwali znaki zodiaku, dzięki którym najłatwiej zbudować szczęśliwą przyszłość

O tym się mówi: Strona rosyjska informuje, że niedaleko Charkowa życie straciło 30 polskich najemników. Polski Resort zabrał głos w tej sprawie