Książę Harry na własnej skórze doświadczył najgorszego z możliwych wojennych scenariuszy. Na Ukrainie, która od 23 dni zmaga się z rosyjską agresją, zginął przyjaciel księcia. W mediach społecznościowych pojawiły się poruszające wpisy żegnającego człowieka, który zginął w walce o wolność swojej ojczyzny i swoich rodaków.

Ciężkie chwile księcia Harry'ego

Księciu Harry'emu przyszło się mierzyć z bardzo bolesną wiadomością. W trwających na Ukrainie walkach, wywołanych rosyjską agresją, zginął przyjaciel Harry'ego. Ukriańska armia dzielnie stawia opór najeźdzcy, który coraz częściej atakuje ludność cywilną. Tragiczny bilans z dnia na dzień rośnie.

Jedną z osób, które poniosły śmierć w działaniach zbrojnych, jest zaprzyjaźniony z Harrym Siergiej Karaiwan. Poznali się przy okazji organizowanych przez księcia Sussex igrzysk Invictus Games. Karaiwan zginął 13 marca.

"Kiedy wygramy, będziemy świętować jego życie, mówić o nim, o jego poczuciu humoru, profesjonalizmie, patriotyzmie i sportowych wysiłkach" - czytamy we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych przez menadżerkę Invictus Games.

Invictus Gamest, ą to wielodyscyplinowe zawody, w których mogą brać udział weterani i żołnierze ranni w trakcie misji. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w 2014 roku. Na inaugaracji poza księciem Harrym i Meghan Markle, pojawili się książę Karol z żoną, książę Wilhelm, a także ówczesny premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Myślicie, że już niebawem uda się zakończyć tę wyniszczającą wojnę i zakończyć rozlew krwi niewinnych osób?

To też może cię zainteresować: Kolejne niepokojące doniesienia płyną z Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Rosyjskie pociski uszkodziły linię wysokiego napięcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rozstanie Kasi Cichopek i Marcina Hakiela wciąż budzi wiele emocji. Fani dopytują czy powodem była zdrada. Tancerz postawił sprawę jasno

O tym się mówi: Michał Szpak szczerze opowiedział o rodzicielstwie. Czy piosenkarz chciałby zostać ojcem