Księżna Kate i księżna Camilla wzięły udział w nabożeństwie w Opactwie Westminsterskim z okazji Dnia Wspólnoty Narodowej. Kamery uchwyciły niezwykły gest, na jaki względem przyszłej królowej zdobyła się żona księcia Williama.

Przyszła królowa

Królowa Elżbieta II w tym roku obchodził 70. lecie koronacji. Młodziutka Elżbieta zasiadła oficjalnie na tronie 2 czerwca 1953 roku, po tym, jak przedwcześnie odszedł jej ojciec Jerzy VI. Po odejściu monarchinii jej miejsce zajmie jej najstarszy syn, książę Karol. Królowa zdecydowała, że po jego wstąpieniu na tron, jego małżonka ma być tytułowana Królową Małżonką.

Dla wielu taka decyzja Elżbiety II była sporym zaskoczeniem, bo przez bardzo długi czas relacje między królową a Camillą Parker-Bowles nie były najlepsze. Zresztą Camilla nie była też szczególnie popularna wśród Brytyjczyków, ani członków rodziny królewskiej. Duży wpływ na to miał fakt, że to romans Karola i Camilli był jedną z przyczyn rozstania księcia Walii i księżnej Diany.

Księżna Kate zdobyła się na wyjątkowy gest

Lata obecności w rodzinie królewskiej pozwoliły Camilli zdobyć sympatię zarówno jej członków, jak i Brytyjczyków. Dowodem na to, może być gest księżnej Kate, jaki uchwyciły kamery w czasie Dnia Wspólnoty Narodów w Opactwie Westminsterskim. Małżonka księcia Williama, zresztą jak on sam, przywitali się z Camillą w bardzo czuły sposób.

Na nagraniu widać przywitanie księcia Karola i księżnej Camilli z Cambridgami. Księżna Kate pochyliła się, aby uściskać teściową. Położyła również lewą rękę na jej ramieniu w bardzo przyjaznym i pełnym czułości geście.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Jądrowe zapowiedzi Rosji. Czy Polska powinna się obawiać ataku nuklearnego ze strony Federacji Rosyjskiej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Statystyki małżeństw i rozwodów nie pozostawiają wątpliwości. W pewnym wieku lepiej jest nie brać ślubu

O tym się mówi: Kolejne smutne informacje płyną ze świata kina. Odszedł aktor znany między innymi z kultowego filmu "Miś"