Jej mąż Jan początkowo nie zwracał uwagi na nadmierną opiekę i śmiał się:

- Monika, nie jest już mały. Zaufaj sportowi, będzie zdrowszy.

- Co ty gadasz! Jest jeszcze młody i wymaga ochrony. Nie daj Boże, że tam będzie ranny, wiem o tym.

Z biegiem lat Jan nie chciał już mieszkać z nimi w domu. W końcu nie zaznał tam uwagi własnej żony.

- Cóż, nie jesteś mały, zadbaj o siebie. Ale twój syn musi znowu stanąć na nogi, jest chory. Będę obok Marcina.

I tak się złożyło, że Jan opuścił rodzinę, tworząc nową. Monika domyślała się, że ma inną, ale była bardzo zajęta opieką nad synem.

- Mamo, tata już mnie nie kocha?

"Skąd ci to przyszło do głowy?"

- Chłopaki powiedzieli, że jak ojciec odejdzie, to nas nie potrzebuje.

"No coś ty, twój ojciec mnie już po prostu nie kocha." A ty jesteś jego synem, on cię nie opuści.

Ale ojciec nigdy nie odwiedzał dziecka, nie interesowało go jego życie. Miał nową żonę i dzieci. A Marcin dorastał mądry i miły, chociaż często chorował. Minął rok, a on chciał iść do walki, jego matka tego nie doceniła, tylko zaczęła się bardziej martwić. Ale na próżno, uprawiając sport, poprawiał swoje zdrowie. Facet po ukończeniu szkoły poszedł do wojska, w "gorący punkt". Monika nie mogła znaleźć dla siebie miejsca.

- Marcin, nie daj Boże, zostaniesz zabity, myślisz, że idziesz na wojnę.

- Mamo, jestem mężczyzną, poradzę sobie, nie martw się. Napiszę do ciebie - powiedział uspokajająco.

To trwało rok, podczas którego kobieta drżała o syna. Nagle odebrała telefon...

- Witam, dzwonię z wojskowego biura poborowego.

- "Co jest nie tak z moim synem?" Zaniepokoiła się.

- Był ranny, zapraszamy do nas, niedługo syn przyjedzie. Nie martwi się, najważniejsze jest to, że żyje.

Chłopiec trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Leczenie zajęło dużo czasu. Kobieta była stale blisko syna.

- Mamo, nie jestem dzieckiem, już zostałem żołnierzem.

- Dla mnie zawsze będziesz moim dzieckiem.

Po leczeniu został odesłany do domu. Wyróżniali za odważną służbę, zaczęli płacić rentę. Więc facet mógł łatwo zdobyć dobre wykształcenie. Następnie podjął pracę w zawodzie, w którym był dobrze opłacany. Miał piękną i skromną dziewczynę Teresę. Jego matka ją lubiła, bo kocha syna. Wkrótce pobrali się i zamieszkali z Moniką.

Kobieta prowadziła gospodarstwo domowe, a nowożeńcy szli do pracy. Wkrótce Teresa zaszła w ciążę, cała rodzina była z tego bardzo zadowolona. Pomogli dziewczynie we wszystkim, zaopiekowali się nią. Tak narodził się Dariusz, którego wychowanie powierzono jego babci. Na początku wszystko poszło gładko, ale Teresa była nieszczęśliwa:

"Kochanie, twoja mama już nie jest tą jedyną." W ogóle nie słucha, zamiast szpitala zaczęła sama leczyć naszego syna. Cóż, to należy załatwić - poskarżyła się mężowi.

- Kiedyś tak żyła i tak mnie postawiła na nogi. Uwierz mi, możesz zaufać mojej mamie. Dzięki niej stałem się taki - zapewnił ją Marcin.

Dariusz poszedł do ogrodu. A Monika nie miała nic do roboty.

- Mogłabym gdzieś pojechać z przyjaciółmi. Mały wspina się już wszędzie, jest ruchliwy, jestem zmęczona - pomyślała Teresa.

Z każdym dniem coraz bardziej rozwścieczała ją sytuacja w domu. Monika poświęcała zbyt dużo uwagi swojemu synowi i wnukowi, brakowało jej tchu. Dariusz już uczył się w szkole, jak Teresa powiedziała do męża z nienawiścią:

- Marcin, nie mogę już znieść twojej matki, stała się za bardzo obecna. Nieustannie opiekuje się naszym synem, już w szkole wyśmiewano go, że ciągle za nim podąża.

Marcin nie miał nic do odpowiedzi, po prostu zakończył rozmowę. Ale to niczego nie zmieniło, napięciom nie było końca. Tylko starsza kobieta nie martwiła się i żyła tak, jak żyła. Udzielała też rad i czuwała nad wnukiem. Mimo swojej choroby i podeszłego wieku nie mniej troszczyła się o swojego wnuka. Ale wtedy Teresa wydawała się eksplodować gniewem.

- Nasz syn nie dzwoni już do znajomych, dzieli pokój ze starą babcią. Przepraszam, ale wybierz, my lub matka - Teresa zadała pytanie.

Mężczyzna starał się nie wdawać w konflikt, ale Teresa nalegała:

- Wiesz, najważniejsza dla twojej mamy jest rodzina. Musi o siebie zadbać, czas na to pozwala. Możemy wysłać ją do domu opieki. Mówią, że życie tam jest bardzo dobre. Zaprzyjaźni się, będzie żyła dla siebie, będzie otoczona opieką.

Więc Marcin z czasem zgodził się z żoną. I powiedział matce:

„Mamo, martwimy się o ciebie, pracujemy, nie zobaczymy, gdy coś się stanie”. Musisz żyć dla siebie, znaleźliśmy dla Ciebie dobrą placówkę, dla ludzi takich jak Ty. To ci się spodoba. Przyjedziemy do Ciebie

"Słyszałam cię." Niech będzie.

— A więc pójdziemy i zbierzemy rzeczy? Już tam czekają.

„Czy mogę się pożegnać z wnukiem?”

"Przyniesiemy ci go na weekend." Poszedł do samochodu.

Więc ze smutkiem poszła za nim. Ten dom opieki był daleko od domu. Jechali w milczeniu. Gdy dojechali, Marcin zaczął rozładowywać rzeczy.

„Marcin, weź kurtkę, teraz będzie padać” – powiedziała niespokojnie do syna.

Nagle coś kliknęło głowie Marcina. Serce Marcina podskoczyło, jakim był łajdakiem, co robił. I to zamiast wdzięczności za nieprzespane noce spędzone przy jego łóżku, tak postępuje prawdziwy mężczyzna? Tak, czy on jest mężczyzną, kiedy odważył się zrobić to z matką, która całe swoje życie złożyła na ołtarzu ukochanego syna. Marcin odwrócił się ostro, matka podeszła do syna i zarzuciła mu na ramiona kurtkę zabraną z domu. Mężczyzna przytulił Moniką.

„Przepraszam, mamo, jestem niewdzięcznym draniem”. Wybacz mi i uwierz mi, już nigdy nie pozwolę ci odejść. Sam się tobą zajmę. A mimo to nie mogę ci odwdzięczyć się za wszystko, co dla mnie zrobiłaś.

Wziął matkę za rękę i zaprowadził ją z powrotem do samochodu. Kiedy Teresa zobaczyła, że ​​jej mąż wchodzi do mieszkania, prowadząc znienawidzoną teściową, nie powstrzymywała się:

"Co się dzieje?" Dlaczego ona tu znowu jest, zgodziliśmy się!

- Uspokój się, zmieniłem zdanie. Moja mama zawsze będzie z nami mieszkać - podkreślił.

Z wściekłości Teresa powiedziała:

"Cóż, wybierz albo mnie, albo ją." Tylko dobrze się zastanów, jeśli odejdę, nie zobaczysz już swojego syna!

Przerażona matka wzięła syna za rękę.

- Rumianek, synu, zabierz mnie z powrotem. Nie przysięgaj.

- Nie, wszystko w porządku, idź do swojego pokoju.

Marcin zwrócił się do żony.

- Teresa, jeśli nie zauważyłaś, już dokonałam wyboru. Co do naszego Dariusza, mam nadzieję, że jego przyszła żona nie stanie przed takim wyborem.

Kobieta wściekła biegała po domu i zbierała rzeczy. I nagle do pokoju wszedł Dariusz.

"Mamo, tato, co się stało?"

- Dariusz spakuj się, wyjeżdżamy. On nas nie potrzebuje, twój tata woli babcię bardziej od nas.

Ojciec usiadł obok syna:

- Dariusz, twoja mama i ja będziemy mieszkać osobno, ale możesz wybrać, czy chcesz jechać z mamą, a jeśli nie, to zostań ze mną i babcią. W każdym razie nigdy Cię nie opuszczę i zawsze będę Cię kochać i pomagać.

Dariusz spojrzał na ojca i matkę w dorosły sposób:

- Tato jadę z mamą, ty też wybrałeś swoją matkę. Ale ty i twoja mama nie martwcie się, będę cię często odwiedzać.

„Jesteś prawdziwym mężczyzną, synu i jestem z ciebie dumny”, ojciec syna poklepał po ramieniu.

O tym się mówi: Ukraińska blogerka, która przeżyła w szpitalu w Mariupolu, urodziła. Rosyjskie trolle internetowe zalewają ją falą krytyki

Zerknij tutaj: Coraz bardziej popularna w Polsce wróżka przewiduje ostatnie chwile Władimira Putina. Opowiedziała także o zamiarach Rosji wobec Polski