Jak podaje portal "Pudelek", Kinga Rusin postanowiła szczerze powiedzieć, co myśli o zachowaniu rządu i pierwszej damy w obliczu wydarzeń w Ukrainie. Dziennikarka nie pozostawiła suchej nitki na Agacie Kornhauser-Dudzie za wzór stawiajac Ołenę Zełenską. Oberwało się także polskim politykom. Poznajcie szczegóły!

Wojna na Ukrainie trwa

Ukraina walczy już od 15 dni. Rosyjską agresję na Ukraine krytykuje zdecydowana większość świata. Wyrazy potępienia płyną od przywódców, polityków, a także przedstawicieli świata nauki, kultury i od celebrytów. Głos w sprawie zabrała równiż Kinga Rusin. Na swoim Instastories dziennikarka udostępniła post Fundacji Dziewuchy Dziewuchom.

Zawarta tam była krytyka inicjatywy, jaką z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet podjęła Agata Kornhauser-Duda. Przypomnijmy, żona prezydenta Andrzeja Duda zachęcała kobiety do publikowania zdjęć z hasztagiem "#rosyjskie kobiety zatrzymajcie wojnę". W nagraniu wskazano, że źle kiedy pierwsza dama milczy, ale kiedy już zabiera głos, jest niewile lepiej.

Apel żony prezydenta Dudy określany jest nie tylko jako "głupi", ale także "podły". "Droga Agato, to nie rosyjskie kobiety są odpowiedzialne za wojnę - to jest męska zabawa zakorzeniona w toksycznych wzorcach" - można przeczytać w poście udostępnionym przez Kingę Rusin.

Kinga Rusin stwierdziła, że post ten powinna szczególnie przeczytać Agata Kornhauser-Duda. Dziennikarka stwierdziła, że zalinkowałaby tu pierwszą damę, gdyby ta, miała swoje konto na Instagramie. Przy okazji wbiła szpilę prezydentowej, stawiając za wzór ukraińską pierwszą damę Ołenę Zełenską.

Rusin skrytykowała także podpinanie się rządu pod działania ludzi, którzy niosą na granicy i nie tylko pomoc ukraińskim uchodźcom.

Wpis Kingi Rusin/YouTube @Instagram
Wpis Kingi Rusin/Instagram
Wpis Kingi Rusin/Instagram

Co sądzicie o stanowisku Fundacji Dziewuchy Dziewuchom, pod którym podpisuje się również Kinga Rusin?

To też może cię zainteresować: Adriana Kalska opowiedziała o rozstaniu z Mikołajem Roznerskim. Zdradziła, kto jest dla niej największym wsparciem w trudnych chwilach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Meghan Markle postawiła na swoim. Książę Karol musiał zgodzić się na jej warunki. O co chodzi

O tym się mówi: Mocne słowa Dymytro Kułeby po spotkaniu z Siergiejem Ławrowem. "Nie był w stanie samodzielnie podjąć żadnego zobowiązania"