I chciała, wraz z ciałem ich pieska fado zostały Zakopane w lesie na terenie wsi Romanów. To miejsce oddalone jest od Częstochowy o około 20 km.

Zaginięciem i poszukiwaniami Aleksander i Oliwii żyła cała Polska. Media społecznościowe posłużyły mobilizacji społeczeństwa w poszukiwaniach zaginionych kobiet. Podejrzanym w tej sprawie okazał się być 51-letni mężczyzna, który rozesłał do lokalnych mediów i na posterunki policji maila ostrzegającego przed dalszymi poszukiwaniami grożąc, że gdy akcja nie zostanie zakończona, zginie więcej osób. Zatrzymany nie przyznawał się do winy i odmawiał składania jakichkolwiek zeznań w tej sprawie. W toku śledztwa wyszło na jaw, że w pokoju Oliwii odnaleziona została ukryta kamera, która najprawdopodobniej znalazła się tam podczas remontu mieszkania, jakie kobietom wykonywał 50 jedno latek.

Odnalezienie ciał kobiet było wstrząsające dla całego kraju. Teraz, gdy prokuratura okręgowa poznała wyniki badań DNA i sekcji zwłok, możemy poznać ponury sekret 51 letniego Krzysztofa r, którym kobiety uchwały, z którym sąsiadowały na działce.

Jak się okazuje śmierć była bardzo gwałtowna i brutalna. nastąpiła przez uduszenie.