Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zadecydował o pozostaniu w swoim kraju w obliczu bezpretensjonalnego narażenia na niebezpieczeństwo swego życia.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Yeva♡ (@yeva.yefremova)

Rosja uderzyła w kilka części Ukrainy, a lwia część obywateli tego kraju usiłowała zostawić swoje domy w trakcie masywnych bombardowań i nalotów ze strony rosyjskiej.

Olena Zełenska trwa u boku męża, choć wie, że może razem z nim zginąć

Poprzez ciągłe przemowy do swojego narodu Zełenski gwarantuje swojemu ludowi, że pozostanie na miejscu i będzie walczył.

„Wróg oznaczył mnie jako cel numer jeden. Moja rodzina jest celem numer dwa. Chcą zniszczyć Ukrainę politycznie, niszcząc głowę państwa. Zostanę w stolicy. Moja rodzina jest również na Ukrainie” – powiedział Zełenski w oświadczeniu wideo w piątek.

Jego małżonka Olena pozostała z nim w Kijowie pomimo faktu, że zapewne jest jako druga na liście rosyjskiej do likwidacji. Jest architektką, a także scenarzystką. Znalazła się według magazynu Focus wśród stu najbardziej wpływowych ludzi w swoim kraju.

Aktywnie działa na rzecz równouprawnienia płci, a także działa w dyplomacji na szeroką skalę.

W swoim najnowszym poście na Instagramie pierwsza dama Ukrainy napisała - „Moi drodzy ludzie! Ukraińcy! Patrzę na was wszystkich dzisiaj. Wszyscy, których widzę w telewizji, na ulicach, w Internecie. Widzę Twoje posty i filmy. I wiesz co? Jesteś niesamowity! Jestem dumna, że mieszkam z Tobą w tym samym kraju! A dzisiaj nie będę miała paniki i łez. Będę spokojna i pewna siebie. Moje dzieci patrzą na mnie. Będę obok nich. I obok mojego męża. I z tobą."

O tym się mówi: Żołnierka z USA wysłana na służbę do Polski podbija media społecznościowe. Młoda kobieta zachwyciła się polskim jedzeniem

Zerknij tutaj: Ponura doniesienia z terenu Ukrainy. W centrum Czernihowa doszło do kolejnego aktu agresji. O co chodzi