W moim przypadku w wannie w krótkim czasie tworzy się kamień, który trudno jest tak po prostu zetrzeć.

Płytka, która utworzyła się na wannie.

Pokażę Ci, jak łatwo usunąć kamień z łazienki w ciągu zaledwie kilku minut bez kupowania drogich środków czyszczących, aby wyglądała jak nowa.

screen YT
screen YT
screen YT

Początkowo próbowałem usunąć kamień uniwersalnym środkiem czyszczącym, ale to nie zadziałało, podobnie jak soda oczyszczona.

Nalałem sody oczyszczonej i próbowałem zetrzeć nalot.

Aby szybko i łatwo usunąć kamień i nie uszkodzić powierzchni wanny, potrzebny będzie kwasek cytrynowy i zwykła gąbka. Opakowanie o wadze 250 gramów nie jest drogie, czyli znacznie tańsze niż specjalne środki do kąpieli.

screen YT
screen YT
screen YT

Wcześniej zwilżamy gąbkę ciepłą wodą i polewamy kwaskiem cytrynowym jej twardą stronę. Możesz również przygotować roztwór kwasu cytrynowego, rozcieńczając kilka łyżek stołowych w kubku ciepłej wody.

Na twardą części gąbki daję kwasek cytrynowy.

Nie zrobiłem roztworu kwasu cytrynowego, tylko poczekałem, aż jego granulki rozpuszczą się na gąbce, po czym zacząłem szorować osad z kamienia.

Dzięki silnemu działaniu kwasu cytrynowego kamień został usunięty w ciągu kilku sekund i nie trzeba było go nawet długo pocierać gąbką. Aby wszystko było jasne, nakręciłem krótki film, w którym z łatwością wytarłem część nalotu.

Jeśli utworzona warstwa osadu nie zostanie wytarta za pierwszym razem, należy namoczyć gąbkę w roztworze kwasu cytrynowego, a następnie nałożyć na obszar i pozostawić na kilka minut. Następnie możesz zetrzeć już zmiękczony osad, ponieważ kwas cytrynowy spełnia swoje zadanie.

Na wannie nie pozostały żadne ślady kamienia.

W efekcie tylko kilka minut poświęciłem na usunięcie kamienia w łazience, aby wyglądała jak nowa. Jednak wcale się nie męczę.

O tym się mówi: IMGW wysłało pilne ostrzeżenia dla mieszkańców Polski. Miliony ludzi otrzymały alert RCB

Zerknij tutaj: Irena Kamińska-Radomska szczerze powiedziała, co myśli na temat stylu Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama nie będzie z tych słów zadowolona