Po zjedzeniu soczystej mandarynki i otrzymaniu porcji witamin, w żadnym wypadku nie należy wyrzucać skórek. Zachowują one swój zapach i są użyteczne przez długi czas.

Naturalny odświeżacz powietrza z suszonych skórek po mandarynkach

Z niepotrzebnych skórkach po mandarynkach można wykonać odświeżacz powietrza. Wystarczy wysuczyć skórki na grzejniku i następnie delikatnie je rozerwać, Mogłoby się wydawać, że po wyschnięciu zapach znika, ale gdy tylko pęknie skórka, po pomieszczeniu rozchodzi się niesamowity aromat.

screen YT
screen YT
screen YT

Do odświeżacza będziesz potrzebować małej lnianej torebki, kawałków suszonej skórki po mandarynce i opcjonalnie ziaren kawy. Wystarczy włożyć te dwa składniki do torebki, zawiązać i odświeżacz gotowy.

Ta pachnąca mieszanka jest doskonałym zamiennikiem zakupionych odświeżaczy. Takie torby można ułożyć w szafie na półkach, między ubraniami, pościelą lub włożyć do kieszeni płaszcza lub kurtki.

Można zrobić naturalne przydatne rzeczy do domu

Jak widać, nie warto wyrzucać skórek z mandarynek. Dzięki nim można zrobić naturalne, użyteczne rzeczy do domu.

Bardzo przydatne są rónież pokruszone suszone skórki z mandarynek. Należy je połamać i zmielić w młynku do kawy, w ciągu kilku sekund uzyskuje się pachnący proszek o przydatnych właściwościach.

Proszek mandarynki przesyp do małych pojemników. Można ich następnie używać do dodatku do ciasta podczas pieczenia bułek. Proszek nadaje się również jako przyprawa do mięsa.

O tym się mówi: IMGW wysłało pilne ostrzeżenia dla mieszkańców Polski. Miliony ludzi otrzymały alert RCB

Zerknij tutaj: Irena Kamińska-Radomska szczerze powiedziała, co myśli na temat stylu Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama nie będzie z tych słów zadowolona