Potrzebuje tylko 25 kropli składników odżywczych, aby utrzymać bujną geranium i nie tracić liści.

Przede wszystkim pelargonie zimą powinny znajdować się w miejscu o niskiej temperaturze. Szczególnie dobre dla jej zdrowia są temperatury od +15 do +17 stopni. W takich warunkach roślina dobrze znosi krótkie godziny dzienne i akumuluje siłę do kolejnego kwitnienia.

W pelargoniach pąki zwykle tworzą się tylko w niskich temperaturach. A jeśli trzymasz roślinę przez kilka tygodni w warunkach od +7 do +10 stopni, zakwitnie bardzo wspaniale. Przycinanie na wiosnę jest zabronione!

A teraz opowiem o środkach, które pomogą zachować zielone i bujne krzewy geranium w zimie.

Odżywianie korzeni

Humat potasowy dobrze wzmacnia system korzeniowy. Należy dodać 10 kropli do wody do podlewania. Takie podlewanie powinno odbywać się 1 raz na 15 dni. Oprócz wzmocnienia korzeni, humat potasu wzmacnia odporność pelargonii, dostosowując ją do czynników stresowych, zwłaszcza braku światła.

Jeśli zdecydujesz się na zakup płynnego humatu potasu, koniecznie przeczytaj wszystko, co jest napisane w instrukcjach. Ponieważ może to być koncentrat lub gotowy do użycia roztwór.

Do dwóch litrów wody dodaję 10 kropli roztworu na bazie humatu potasowego, aby podlać rośliny. Taka ilość płynu wystarczy mi na podlanie 20 pelargonii.

Ważne! Konieczne jest podlewanie rośliny w zimie rzadko, z regularnością 1 raz na 7-10 dni. Na 2 litry gleby wymagane jest 100 ml wody.

Karmienie zieloną masą

Jest wielu hodowców kwiatów, którzy zimą całkowicie przestają karmić pelargonie. Pomimo tego, że roślina znajduje się obecnie w okresie uśpienia i nie kwitnie, konieczne jest utrzymanie procesów metabolicznych i fotosyntezy. Wymaga to przynajmniej minimalnego doładowania.

Pomaga mi w tym amoniak. Do dwóch litrów wody dodaję 10 kropli. A także rozprowadzam, jak napisałam powyżej, w tym przypadku nic się nie zmienia: 100 ml na 2 litry gleby w doniczce. Jeśli twój kwiat ma doniczkę o pojemności 5 litrów, musisz go podlać 250 ml.

Używam tego górnej granicy dwa razy w miesiącu w równych odstępach czasu. Na przykład 1 stycznia i 15 stycznia.

Top dressing pomagający zachować liście

Bardzo ważnym opatrunkiem na pelargonie zimą jest jod. Używam zwykłych pięciu procent. Wrzucam 5 kropli do 2 litrów ciepłej wody, dobrze wstrząsam płynem i podlewam rośliny.

Nie należy tego jednak robić w sposób, w jaki zwykle podlewasz wodą, ale wzdłuż krawędzi doniczki, aby jod trochę wniknął do korzeni, nie przypalając ich.

Pierwiastek ten usprawnia procesy syntezy w blaszce liściowej oraz ułatwia proces wchłaniania azotu. Dzięki temu geranium nie tylko zachowuje liście, ale także stopniowo je buduje.

Wlej roztwór niezależnie od objętości doniczki - 50 ml na roślinę. Przed zastosowaniem podlej roślinę, aby gleba była wilgotna.

O tym się mówi: Doniesienia mediów budzą niepokój. Czy ZUS może nie wypłacić emerytur. Jest oficjalna informacja

Zerknij też tutaj: Książę William próbował przytulić Kate podczas spotkania. Reackja księżnej była jednoznaczna. Czy para ma konflikt