Po śniadaniu mężczyzna zaczął zbierać się do pracy, której też nienawidził całym sercem. Został zwolniony z poprzedniej pozycji, więc musiał zbierać i sprzedawać złom. Był strasznie zmęczony i płacono mu grosze. Ale trzeba było z czegoś żyć. Ciocia Anna też stara się wnieść swój wkład, więc handluje ubraniami.

Mają trochę oszczędności, ale nie można ich ruszyć. Nikt nie wie, co ich czeka w przyszłości. Po wojnie sytuacja wszystkich jest niestabilna.

Anna wyjrzała na balkon i odetchnęła świeżym powietrzem. Była pogrążona we wspomnieniach. Kiedyś wszystko było inne. I co teraz?

Adam poszedł do pracy, a jego żona została sama w domu. Była smutna i samotna, gdy zdała sobie sprawę, że jej związek z rodziną został zerwany. Uważali ich za zdrajców. Ale czy to nie każdy jest odpowiedzialny za obronę swojej ojczyzny? Dla Anny jej mąż był bohaterem, który dzielnie zniósł wojnę. Nie bez ran, ale z godnością.

Nagle rozległo się pukanie do drzwi. W drzwiach stał sąsiad Anny.

– Jestem tutaj – mruknęła. „Zrób sobie przyjemność”, sąsiad pchnął bułkę i uciekł.

Kobieta była zaskoczona. W jej oczach pojawiły się łzy wdzięczności. Wzięła podarek i zaniosła do kuchni. W bułce był kawałek smalcu. Na tym jednak wizyty się nie skończyły.

- Cześć! - powitał miejscowy komendant. - Wracam z targu, a dziś były takie rabaty na warzywa i zieleninę, więc przyjmij to, proszę.

Anna nie mogła uwierzyć własnym oczom. Od dawna w ich domu nie było tyle świeżego jedzenia.

Godzinę później Andrzej, sąsiad z góry, wszedł z laską krakowskiej kiełbasy.

– Adam będzie miał na śniadanie – mruknął.

Nagle kobieta przypomniała sobie, jak przed wojną cała rodzina zebrała się przy tym samym stole i jadła tradycyjny kulisz. Tak pyszne, domowe… No właśnie! Musisz ugotować to danie i poczęstować wszystkich sąsiadów. W końcu trzeba było podziękować za wszystkie dobre gesty…

O tym się mówi: Doniesienia mediów budzą niepokój. Czy ZUS może nie wypłacić emerytur. Jest oficjalna informacja

Zerknij też tutaj: Książę William próbował przytulić Kate podczas spotkania. Reackja księżnej była jednoznaczna. Czy para ma konflikt